FIFA, transfer yasağı alan kulüplerin listesini yayınladı. Yayınlanan listede hem ulusal hem de uluslararası transfer yasaklarına da yer verildi ve Türkiye’den 25 kulübün transfer yasağı cezası aldığı açıklandı. Listede Denizlispor’un da yer aldığı ve yasak geldiği iddiaları yeşil-siyahlılar tarafından yalanlandı.

Küme Düşme Hattında Takıldı Küme Düşme Hattında Takıldı

“BORÇ ÖDENİRSE YASAK KALKACAK”

Denizlispor yönetimi, kulübe yeni bir transfer yasağının gelmediğini açıkladı. Kulüpten yapılan resmi açıklamada, “Kulübümüze FIFA tarafından yeni bir transfer yasağı getirildiği şeklinde bazı basın yayın organları ve sosyal medyada çıkan haberler doğru değildir. Kulübümüze daha önce verilen 2 dönem transfer yasağı devam etmekte olup, kalıcı transfer yasağımız bulunmadığı için borç ödendiği taktirde transfer yasağımız kalkacaktır. Kulübümüzle ilgili yeni bir transfer yasağının söz konusu olmadığını kamuoyunun bilgisine sunarız” ifadelerine yer verildi.

ADAM STACHOWİAK ŞİKÂYET ETMİŞTİ

Denizlispor'un eski kalecisi Adam Stachowiak’ın FİFA’ya şikayetinden sonra transfer yasağı gelmişti. Birçok eski yabancu futbolcusuna borcu olan yeşil-siyahlıların borçlarını ödememesi durumunda yeni yasaklarla karşı karşıya kalması bekleniyor.