İYİ Parti Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yasin Öztürk, İYİ Belediyecilik döneminde tüm sıkıntıları gidereceklerini belirterek, Denizli’yi imar edeceklerini söyledi.

Whatsapp Görsel 2024 03 06 Saat 17.25.37 13F86C51

Ciddi deprem riski taşıyan Denizli’de sismik izolatör sistemini binalarda zorunlu hale getireceklerini söyleyen Öztürk, “Vatandaşlarımızın barınma ve konut edinme haklarını koruyarak kentsel dönüşüm yapacağız. Konut üretiminde yatay ve az katlı mimarinin yaygınlaşmasına ve Milli Mimari Üslubunun geliştirilmesine önem vereceğiz.Denizli’yi depremlere karşı daha güvenli, daha dayanıklı ve daha yaşanabilir bir şehir haline getirmek için göreve talibiz. Kentsel dönüşüm uygulamalarında asla ve asla yerinden etmelere, mülksüzleştirmelere izin vermeyeceğiz.

Whatsapp Görsel 2024 03 06 Saat 17.25.38 Df75Fbd7

Başkanların İlk İcraatı Takdir Topladı Başkanların İlk İcraatı Takdir Topladı

“ŞEFFAF BELEDİYECİLİK ANLAYIŞIYLA ÇALIŞACAĞIZ”

Sosyal belediyecilik anlayışla hareket edeceklerini belirten Öztürk, “Sosyal belediyecilik anlayışımızla tüm insanlarımızın kalplerine dokunacağız. Projelerimizi hayata geçirirken, şeffaf ve katılımcı belediyecilik anlayışından asla uzaklaşmayacağız. Belediye bütçesini sadece ve sadece halktan yana, Denizli’den yana kullanacağız. Kentsel dönüşümün en önemli ve en hassas konusu olan finans sorunun çözülmesi ve inşaat maliyetlerinin düşürülmesi için ‘Ada Bazlı’ uygulamalara öncelik vereceğiz” dedi.