CHP’nin Denizli Büyükşehir Adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu, belediye başkanı seçildiğinde hayata geçireceği bir projesini daha duyurdu.

Çavuşoğlu, “Önceliğimiz, CHP’li Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyeleri gibi sosyal belediyeciliği Denizli halkıyla buluşturmak” dedi.

Çavuşoğlu, kasapta, manavda, bakkalda, sosyal yardımdan tarım desteğine Horozkart’la Denizli halkının tüm dertlerine derman olacaklarını, derman belediyeciliği Denizli’ye getireceklerini söyledi.

Whatsapp Image 2024 03 08 At 12.44.43

“MAHALLE ESNAFIMIZDA KAZANACAK”

Çal’da Bir İlki Gerçekleştirdiler, Belediye Meclisine İki Kadın Seçtiler Çal’da Bir İlki Gerçekleştirdiler, Belediye Meclisine İki Kadın Seçtiler

Horozkart ile vatandaşın da mahalle esnafının da kazanacağını belirten Çavuşoğlu, “Yaşanabilir bir Denizli herkesin hakkı” dedi.

Whatsapp Image 2024 03 08 At 12.44.42 (1)

DETAYLARI PAYLAŞTI

Horozkart Projesinin detaylarını anlatan Çavuşoğlu, “Projenin öncelikli amacı; belediyenin sosyal yardımlarını geçim derdindeki vatandaşa onurunu kırmadan ulaştırmak. Vatandaş Et Süt Kurumu önünde kuyruğa girmek yerine mahalle kasabından alışveriş yapacak. Torba torba erzağı, herkese göstere göstere itfaiye araçlarıyla, kamyonetlerle mahalle mahalle dolaştırarak dağıtma dönemi son bulacak. Sosyal yardımlar Horozkart’a kalem kalem yüklenecek.

Et için yüklenen tutar et, gıda için yüklenen tutar mahalle esnafından yapılan alışverişte kullanılacak.İhtiyaç sahiplerinin ayrıştırılmadığı tek tip tasarımıyla kimi kendi yüklediği parayı, kimi de Belediye’nin sosyal yardımını zincir marketler ve AVM’ler dışında dilediği yerde kullanacak. Sadece bir yardım kartı değil, birçok alanda kullanılabilecek” dedi.

Whatsapp Image 2024 03 08 At 12.44.42