Şiddetli Yağış ve Fırtına Etkili Oldu Ulaşım Aksadı Ağaçlar Devrildi Şiddetli Yağış ve Fırtına Etkili Oldu Ulaşım Aksadı Ağaçlar Devrildi

Devlet Tiyatrosu ile Pamukkale Üniversitesi arasında yapılan protokol gereği oyunlar 10 yılı aşkın süredir burada gösteriliyor.  Devlet Tiyatrosu’nun PAÜ’de sahnelediği ‘Binbir Gece Masalları’ adlı oyun öncesi Pamukkale Üniversitesi Sahne Sanatları Bölüm Başkanı Fatih Yayla’nın oyunculara ‘Pılınızı pırtınızı toplayıp gidin’ dediği ileri sürüldü. Devlet Tiyatrosu sanatçıları oyun sonunda Denizli’den çekildiklerini açıkladı. Oyuncular kendilerine ‘Pılınızı pırtınızı toplayıp gidin’ denildiğini öne sürerek kentte bir daha etkinlik yapmayacağını duyurdu.

WhatsApp Image 2023-12-09 at 13.33.17

OYUN SONRASI AÇIKLAMA YAPTILAR

Oyun sonrası sahneden açıklama yapan oyuncular, Devlet Tiyatrosu’nun Denizli’den çekildiğini duyurdu. Denizli'den çekildiklerini duyuran oyuncular ardından sahnede bir metin okudu. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Ne yazık ki bugün oyundan önce yaşanan talihsiz bir olaydan dolayı görüştüğümüz üzüntü ve şikayetlerimizi dile getirmeye çalıştığımız, üniversitenin görevlendirdiği akademisyen, sorunlarımızı çözmediği gibi daha da agresif davranıp ‘Kendisi utanmadan, pılınızı pırtınızı toplayın gidin’ diyerek maksadını aşan cümleler kurmuştur.  Normalde bu üslup, oyun ihlaline yol açabilecekken Genel Müdürlüğümüzle yaptığımız görüşmeler sonucunda siz saygıdeğer seyircilerimizin etkilenmemesi için temsilimizi söz verdiğimiz gibi gerçekleştirdik. Biz isterdik ki Denizli’yle olan organik bağlarımız artarak çoğalsın. Ancak ne yazık ki yaşananlar bizi ilişkilerimizi kesme noktasına getirmiştir. Anlaşılıyor ki üniversite yönetimi bizi burada misafir etmek istemiyor. Bu oyunumuzun Devlet Tiyatrosu’nun Denizli’de gerçekleştirdiği son temsil olduğunu üzülerek belirtmek istiyoruz. Sevgi ve saygılarımızla”