Denizli İş Sağlığı ve Güvenliği Çalışanları Derneği (DİSGDER) 5. Dönem olağan genel kurulu Nisan ayında yapıldı. Mehmet Akköse’nin başkan olarak seçildiği genel kurul sonrası yeni yönetim çalışmalarına başladı. İş sağlığı ve güvenliği alanında bilinci artırmak, iş yerlerini güvenli ortamlara çevirmek için faaliyetlerine devam eden dernek yönetimi, Vali Ömer Faruk Coşkun’u da ziyaret ederek, sektör hakkında bilgi verdi, görüş alışverişinde bulundu.

Whatsapp Image 2024 05 18 At 12.24.34

“OKULLARDA DERS OLARAK GÖRÜLMELİ”

Dernek ve faaliyetleri hakkında açıklama yapan DİSGDER Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akköse, derneğin 2013 yılından bu yana faaliyette bulunduğunu söyledi.  DİSGDER’in, iş sağlığı ve güvenliği sahasında çalışanları tek bir çatı altında topladığını belirten Akköse, iş sağlığı ve güvenliği kültürünün oluşmaması için okullarda ders olarak verilmesi gerektiğini vurgulayıp, “İşyerinde yürütülecek korunma uygulamalarının ilk aşamasını eğitimler oluşturmaktadır. Bu nedenle İSG kültürünün toplumun her kademesinde ve çalışma yaşamında yer alan tüm kişilerde oluşturulabilmesi için ilköğretimden başlayarak ilerleyen kademelerde de devam eden iş sağlığı ve güvenliğine yönelik bir dersin okul müfredatlarına yerleştirilmesi yerinde bir karar olacaktır” dedi

Whatsapp Image 2024 05 18 At 12.24.34 (2)

YÖNETİM KURULU ŞU İSİMLERDEN OLUŞUYORYönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akköse, Başkan Yardımcısı Ersin Çağırgan, Yönetim Kurulu Sekreteri Orhan Çetin, Sayman Esma Deniz,  Ülkü Emer, Volkan Topcu ve Ahmet Acar da YK Asıl Üyeliklerine seçildi.

Whatsapp Image 2024 05 18 At 12.24.33 (2)

Oğuz Çay Taekwondoda Hedeflerini Açıkladı Oğuz Çay Taekwondoda Hedeflerini Açıkladı

Editör: Orhun Çoban