KPSS Ön Lisans Başvuruları Başladı KPSS Ön Lisans Başvuruları Başladı

Özel Denizli Organize Sanayi Bölgesi Teknik Koleji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ( DOSTEK Koleji ) Denizli İhracatçılar Birliği Genç Mucitler Aranıyor yarışmasında kazandığı birincilik, TÜBİTAK Ege Bölge Finalleri’nde yarışmaya hak kazanması, TEKNOFEST yarışmalarında farklı kategorilerde elde edilen başarıların yanında münazara ve bilgi yarışmalarında da dereceler kazanmıştı.  Bu başarılarla DOSTEK Koleji, hem Denizli’de hem de Ege Bölgesi’nde adından söz ettirmeye devam ediyor.

Whatsapp Image 2024 05 22 At 18.44.37

KOSGEB’İN DÜZENLEDİĞİ YARIŞMADA TÜM ÖDÜLLERİ DOSTEK KOLEJİ KAZANDI

 Son olarak DOSTEK Koleji öğrencileri; meslek lisesi öğrencileri ve mezunlarının katıldığı KOSGEB 2023.06 İş Fikri Teklif Çağrısı ve İş Planı Ödülü Destek Programı kapsamında düzenlenen ‘Benim Fikrim Benim İşim’ kategorisinde yarışmaya katılmış, iş fikri sunumlarını gerçekleştirmişti. Bu kategoriye toplam 22 iş fikriyle katılması bile büyük bir başarıya imza atan DOSTEK Koleji öğrencileri birincilik, ikincilik, üçüncülük ve iki adet jüri özel ödülü kazanarak ödül törenine damga vurdu. Gerek güçlüiş fikirleriyle katılım göstermesi gerekse tüm ödüllere sahip olmasıfarklı alanda çeşitli başarılar elde eden DOSTEK Koleji öğrencilerinin güçlü bir girişimcilik ruhuna dasahip olduklarını gösteriyor.

Whatsapp Image 2024 05 22 At 18.44.51

YARIŞMADA BİRİNCİLİK, İKİNCİLİK VE ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ DOSTEK KOLEJİ’NİN

Bir çok iş fikrinin yer aldığı ‘Benim Fikrim Benim İşim’ kategorisinde “Yapay Zeka Destekli ‘PaperNote’ Projesi / Yazılım ve Mobil Uygulamasının İmalatı”isimli iş fikriyle DOSTEK Koleji öğrencisi Hüseyin Konak birincilik ödülüne layık görüldü.Yine DOSTEK Koleji öğrencilerinden Ramazan Akyar;“Çok Amaçlı Sterilizasyon Cihazı Tasarımı ve Makinesinin İmalatı”iş fikriyle ikinci, Burhan Zengin ise“Yapraklı ve Basit Köklü Sebze Türü Bitkilerin (Marul, Tere vb.) Kimyasal Ürün Kullanmadan Düşük Voltajda Doğru Akım Verilerek Gelişiminin Hızlandırılması Projesi / Doğal Bilimler ve Mühendislikle İlgili Diğer Araştırma ve Deneysel Geliştirme Faaliyetleri (Tarımsal Araştırmalar Dâhil)” iş fikriyle üçüncü oldu. Dereceye giren öğrenciler ödüllerini Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürü Ahmet TAŞ’ın elinden aldılar.

Ayrıca Fatıma Çiftçi ve Cennet Ceylin Gezgin “Retro Kıyafetlerin İmalatı, Satışı ve Kiralanması” iş fikriyle; Hüseyin Mert İzmirli, Kerem Aydın ve Ali Kaan Pala ise “Mobil Lazer Kesim Robotu Tasarımı ve İmalatı” iş fikriyle jüri özel ödülüne layık görüldü. Jüri özel ödülü sahipleri ödüllerini Denizli İl Milli Eğitim İl Şube Müdürü Yavuz Çağlar ve Özel Denizli OSB Teknik Koleji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Saadettin Dumlu’dan aldılar. 

Editör: Orhun Çoban