Anadolu’nun Renkleri Denizli'de Buluştu Anadolu’nun Renkleri Denizli'de Buluştu

Denizli Sanayi Odası bünyesindeki AB Bilgi Merkezi koordinasyonunda, AB Türkiye Delegasyonu desteği, AB üyesi ülkelerin Büyükelçilikleri ve AB Ulusal Kültür Enstitüleri iş birliği ile Avrupa'nın seçkin filmleri sinema severler ile buluştu. Festivalin resepsiyonu ise Litvanya Büyükelçisi Riardas Degutis ve filmin başrol oyuncusu Dovil Kundrotait ve Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kasapoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi. AB Bilgi Merkezi Koordinatörü Cansun Özdülger, Avrupa Film Günleri hakkında bilgi verirken, katılım sağlayan davetlilere teşekkürlerini sundu.

A W202843 04

Avrupa Birliği'nin Türkiye için önemli bir partner olduğuna inandığını belirten DSO Başkanı Selim Kasapoğlu, “Avrupa Film Günleri’ni şehrimizde gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Resepsiyonumuza ve film gösterimimize teşrif eden Litvanya Büyükelçimize, Büyükelçilik Başkatibine ve filmin kıymetli başrol oyuncusuna bizlerle birlikte oldukları için teşekkürlerimi sunuyorum. Denizli, ihracatının büyük kısmını Avrupa Birliği üyesi ülkelere gerçekleştiren ve bu sebeple Avrupa ile ticaret başta olmak üzere hem kültürel hem de sosyal ilişkileri güçlü olan illerin başında geliyor. Bizler de Denizli Sanayi Odası olarak, Avrupa Birliği ile olan ilişkilerimize büyük önem veriyoruz.” dedi.

A W202843 01

“FİLM LİTVANYA’DA EN İYİ FİLM ÖDÜLÜNÜ ALDI”
Avrupa Günü’nü kutlayarak sözlerine başlayan Litvanya Büyükelçisi Riardas Degutis da “Denizli’de olmak çok güzel. AB bilgi merkezine bu etkinliği düzenledikleri için çok teşekkür ederiz. Biz Litvanya’da her yıl bahar ayında film festivali yapıyoruz. Bugün burada gösterimi yapılacak olan filmimiz Litvanya’da en iyi film ödülünü aldı. Bugünkü etkinliğimizin en iyi tarafı da filmimizin başrol oyuncusunun etkinliğimize katılmış olması.” dedi.

"UMARIM BU FİLMİN BANA VERDİĞİ HİSSİ SİZDE HİSSEDERSİNİZ”

Resepsiyonun ardından Litvanya yapımı “Göz Kırpmayı Unutma / Remember to Blink” adlı filmin gösterimi yapıldı. Salonu dolduran katılımcılar hep birlikte filmi izlerken, finalde başrol oyuncusu Dovil Kundrotait gösterim salonunda söyleşi gerçekleştirdi. PAÜ İletişim Fakültesi Öğrencisi Nisa Batmaz’ın modere ettiği Söyleşinin sonunda filmi izleyen seyircilerin sorularını da yanıtlayan başrol oyuncusu, film ve oyunculuk hayatına dair merak edilenleri anlattı.

A W202843 03

Başrol Oyuncusu Dovil Kundrotait söyleşide yaptığı konuşmada; “Filmimizin böyle bir festival kapsamında gösterimde olmasından dolayı çok mutluyum. Filmin yönetmeni ile hiç detay vermeme konusunda anlaşmıştık. Ancak burada bazı sorularınızı yanıtlayacağım. Yönetmenimiz burada bulunamadığı için üzüntülerini dile getirmemi istedi. Umarım bu filmin bana verdiği hissi sizde hissedersiniz. Hepinize iyi seyirler diliyorum” ifadelerini kullandı.