Sektörün ulusal ve uluslararası oyuncularını İstanbul’da buluşturan fuar, yerli ve yabancı ziyaretçilerin büyük bir ilgisiyle gerçekleştirilirken, bu yıl Denizli’den 103 firma fuardaki yerini aldı. Denizlili Firmaları yalnız bırakmayan Başkan Kasapoğlu, beraberindekilerle birlikte fuarı gezdi ve stantları inceledi.

A W210161 01

“DENİZLİ OLARAK İDDİALIYIZ”

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kasapoğlu, Denizli’nin güçlü bir şekilde temsil edildiği fuarın hayırlı olmasını diledi. Bu organizasyonu, sektör profesyonelleri için önemli bir platform olarak değerlendirdiklerini belirten Kasapoğlu, “Fuarın tüm firmalarımızın ihracatına güç katacağına inanıyoruz. Kurulan iş bağlantıları, gerçekleştirilen görüşmeler sektöre artı yönde katkı sağlayacaktır. Ülkemizdeki fuarcılık kültürünün gelişimi açısından da önemsediğimiz bu fuarın, Denizli olarak iddialı olduğumuz tekstil sektörüne yön vereceğini de belirtmek isterim” şeklinde konuştu.

Denizli’den  21 Firma İlk 1000 Girdi Denizli’den 21 Firma İlk 1000 Girdi

A W210161 03


“TEKSTİL SEKTÖRÜNDE LİDER KONUMUNDAYIZ”
Denizli'nin birçok tekstil ürününde Türkiye'de ve dünyada lider konumda olduğunu belirten Kasapoğlu, “Denizli, Türkiye'de ev tekstili sektörünün en önemli oyuncularından. Özellikle çarşaf, nevresim, havlu, bornoz üretiminde, Türkiye'nin en büyük üretim merkezi konumundayız. Bu fuara katılım da bunu gösteriyor. Toplam 700 katılımcı var, bu katılımcı firmaların 100’den fazlası Denizli'den” dedi.

A W210161 05


“SANAYİCİMİZ TÜM ZORLUKLARA RAĞMEN MÜCADELEYE DEVAM EDİYOR”
Tekstil sektörünün sıkıntılı bir dönemden geçtiğini ve bunun yansımalarının hissedildiğini belirten Başkan Kasapoğlu, “İhracatçımız, sanayicimiz tüm bu zorluklara rağmen fuarlarda stantlarını açıp, mücadeleye devam ediyor. İhracatı ve üretimlerini artırmak için mücadele ediyorlar. Bizler de fuarın ilk gününde onlarla birlikteyiz. Sektörü istişare ediyoruz, değerlendiriyoruz. Oda olarak yapmamız gerekenler neyse bunları konuşma imkânı yakalıyoruz. Ben fuara katılan tüm firmalarımıza bir kez daha başarılar diliyorum. Umarım önümüzdeki sezon için iyi sonuçların alındığı, ihracat ve istihdam rakamlarımızın tekrar artmaya başladığı bir döneme vesile olur diye ümit ediyorum. Umarım bundan sonraki süreç tekstilci için sanayici için daha başarılı olur” ifadelerini kullandı

Editör: Orhun Çoban