Happy Place to Work tarafından gerçekleştirilen "Happy Workplaces-Türkiye'nin En Mutlu İşyerleri Araştırması"nın bu yıl üçüncüsü düzenlendi. Farklı sektörlerden alanında marka olmuş lider şirketlerin katıldığı araştırmada, aday şirketlerin “insan yönetimi” uygulamaları bağımsız bir bilim kurulu tarafından değerlendirildi. Liste puanı, anket sonuçları yüzde 50, insan yönetimi uygulamaları yüzde 50 oranında ağırlıklandırılarak hesaplandı ve sektörlerinde en yüksek puan alan 50 şirket, Türkiye’nin En Mutlu İş Yerleri listesine girmeye hak kazandı.

Kurbana Girer Gibi Ev Almak Kurbana Girer Gibi Ev Almak

İLK KEZ BİR SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ LİSTEYE DAHİL OLDU

Araştırma sonuçları, Türkiye'nin en önemli ekonomi dergilerinden biri olan Capital'in Mayıs sayısında yayımlandı. Denizli Sanayi Odası, Türkiye’nin en mutlu 50 iş yeri arasında yer alırken, araştırmada ilk kez bir sivil toplum örgütü listeye dahil oldu. Denizli Sanayi Odası, Wellbeing Index’ten 89, HR Check’den 70 olmak üzere ortalama 80 puan alarak; "Olağanüstü Çalışan Deneyimi Sertifikası ve Ödülü"nü almaya hak kazandı. Dergide ayrıca, Denizli Sanayi Odası (DSO) Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kasapoğlu'nun demecine de yer verildi.

"MUTLULUK, BAŞARININ ANAHTARIDIR"

DSO'nun yolculuğunda iş birliği ve insan odaklı yaklaşımın önemine vurgu yapan Kasapoğlu, "DSO olarak, mutlu çalışanların başarı için kritik bir faktör olduğuna inancımızı her zaman yüksek tuttuk. Bu nedenle, Türkiye'nin En Mutlu İş Yerleri araştırmasında yer almaktan dolayı büyük bir gurur ve heyecan duyuyoruz. Başarılı bir işletme için sadece rakamlar ve grafikler yeterli değil. Başarımızın sırrı, insan odaklı yaklaşımda yatıyor. İş yerindeki her bir çalışanımızın sosyal, kişisel ve mesleki gelişimine önem veriyoruz. Çalışanlarımızın mutluluğunu artırmak için çeşitli programlar ve faaliyetler düzenliyoruz. Şeffaf iletişim ve adil bir çalışma ortamı oluşturmak, öncelikli hedeflerimiz arasında" ifadelerini kullandı.