Denizlili sanayicilerin İtalya ile ticari ilişkilerinde ve vize konularında problemlerinin hızlı bir şekilde çözülebilmesi adına, Denizli Sanayi Odası Başkanı Selim Kasapoğlu ve Yönetim Kurulu Heyetinin girişimleriyle, İzmir İtalyan Konsolosu Valerio Giorgio ve İzmir İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Pietro Alba ile gerçekleştirilen temaslar neticesinde, Denizli Sanayi Odası bünyesinde ''İtalya İrtibat Ofisi''nin açılışı gerçekleştirildi.

1 Aralık’ta Başlıyor… Cezası Cep Yakacak! 1 Aralık’ta Başlıyor… Cezası Cep Yakacak!

8-8

Sanayi Odası Meclis Başkanı Okan Konyalıoğlu ve Aydın Sanayi Odası Başkanı Gökhan Maraş'ın da katıldığı toplantının açılış konuşmasını Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kasapoğlu yaptı. Başkan Kasapoğlu yaptığı konuşmasında, ''İzmir'de Aydın Sanayi Odası Başkanımız Gökhan Maraş'ın aracılığı ile İzmir İtalyan Konsolosu ile temaslar gerçekleştirdik. Bu temaslarda Denizli ile İtalya arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesinden yana koyabileceğimiz katkıları konuştuk. Bu temasların neticesinde ise Denizli Sanayi Odası bünyesinde bir İrtibat Ofisi kurulmasına karar verdik. Bugün de açılışımızı gerçekleştirerek adım attık.'' ifadelerini kullanan Kasapoğlu, Denizli'nin sanayi faaliyetlerinden, sanayi ve üretim geçmişinden, Denizli sanayisinin Türkiye'deki yerinden bahsedip; Denizli ve İtalya arasındaki sanayi, yatırım ve ticari ilişkileri değerlendirdi.Mutabakatın imzalanmasından sonra Heyet, Ofis açılış töreni için kurdele keserek Denizli sanayisi ve İtalya sanayisi arasında köprü görevi görecek İtalya İrtibat Ofisi'ni faaliyete geçirdi.  İlk toplantısını Feridun Alpat Salonu’nda yapan ofis, faaliyet planlarını toplantıya katılan sanayicilerle değerlendirdi.

1-68

Ardından sunumunu gerçekleştiren Kasapoğlu Denizli Sanayi Odası yapısı ve faaliyetleri hakkında, Denizli bölgesi sanayisi hakkında bilgiler verdikten sonra katılımcılara teşekkür etti. Başkan Kasapoğlu'nun konuşmasından sonra İzmir-İtalyan Konsolosu Valerio Giorgio, İzmir İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Pietro Alba ve İzmir İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası Derneği Genel Sekreteri Eren Alpar söz hakkı alarak konuşmalarında, İtalya İrtibat Ofisinin Öneminden, İki bölge arasındaki sanayi faaliyetlerinin geliştirilmesinin önemli olduğundan bahsettiler. Sunum yaparak İtalya sanayisi hakkında bilgi veren Eren Alpar, geliştirilebilecek projelerden bahsederek sözlerini noktaladı. Gerçekleştirilen toplantı, soru ve cevap bölümü ile son buldu. Toplantı sonunda Başkan Kasapoğlu katılımcılara değerli bilgi paylaşımları için teşekkür etti.