Orman Yangınlarına 625 Personel 156 Araçla Müdahale Edildi Orman Yangınlarına 625 Personel 156 Araçla Müdahale Edildi

Ülkemizi derinden sarsan 10 ilde 50 binden fazla insanımızın yaşamını yitirdiği 6 Şubat Kahramanmaraş depremlerinin yıldönümünde DSO ve MAKSİAD, Kızılay ile iş birliği yaparak afetlerde kan ihtiyacına dikkat çekip farkındalık yaratmak amacıyla kan bağışı kampanyası düzenledi.

WhatsApp Image 2024-02-06 at 17.03.06 (2)

Kan Ver, Yaşamlara Umut Ol kampanyası kapsamında iş insanları Denizli Sanayi Odası bahçesinde kan bağışında bulundu. Kampanya "Sen de kan bağışla; 3 kalp sayende atsın, bağışınla yaşasın" sloganıyla hayata geçirildi. 6 Şubat depreminin birinci yıl dönümünde doğal afetlerde yaşanan kan ihtiyacına dikkat çekmek amacıyla böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirten MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı, deprem afetine ve kan bağışına dikkat çekti, kampanyaya destek olan iş insanlarına teşekkür ederek, tüm vatandaşları düzenli kan bağısı yapmaya davet etti.

WhatsApp Image 2024-02-06 at 17.03.07 (1)

YAŞAYARAK ÖĞRENMEK EN PAHALI ÖĞRENME ŞEKLİ

Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Orçun Alptekin ise, yaşanan depremlerin acısının tarifinin mümkün olmadığını, böyle durumlarda kan bağışının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördüklerini ifade etti. 6 Şubat depremlerinin can kayıplarının yanı sıra ülke ekonomisine etkisine de dikkat çeken Alptekin, “Acımız büyük. Bırakın Türkiye’yi dünya tarihinde 10 şehri birden etkileyen bu şiddette bir afeti yaşamak çok acı. Hala yaralarını sarabilmiş değiliz. Acının tarifi mümkün değil. Unutmayacağımız bir gün. Böyle zamanlarda kan ihtiyacı oldukça artıyor. Biz de DSO olarak MAKSİAD’la birlikte kan bağışı duyarlılığına dikkat çekmek için bu kampanyayı düzenledik. Yaşayarak öğrenmek öğrenmenin en pahalı şekli. Deprem ülkesi olduğumuzu unutmamalı, bu konuda yasal mevzuatı düzenlemeleri, denetleme mekanizmalarını etkin hale getirmeliyiz. 10 şehri etkileyen deprem yaklaşık 110 milyar dolar civarında mali hasara yol açtı. Yaklaşık 30 milyar dolar bölgeye yaraların sarılması için harcandığı belirtildi. Bu acıları bir daha yaşamak istemiyoruz” diye konuştu.

Editör: Haydar Buğra Tokmak