17 farklı meslek grubunu temsil eden Denizli Sanayi Odası, tüm çalışmaların temelini oluşturan ve sektörlerin gelişimine ciddi katkılar sağlayan meslek komitelerini ortak toplantıda bir araya getirdi. DSO Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kasapoğlu, DSO Meclis Başkanı Okan Konyalıoğlu ve Meclis Başkan Yardımcısı İlhan Sicimli’nin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıya ilgi yoğun oldu. Meslek Komitelerinin talep, sorun ve çözüm önerilerini de aktarma fırsatı bulduğu toplantıda konuşan Başkan Kasapoğlu, “Yönetim dönemimizin başından beri meslek komiteleri ortak toplantılarına fazlaca önem veriyoruz. Çünkü Denizli Sanayi Odası’nın çalışması ve üretkenliği, meslek komiteleri kararlarına ve toplantılarına bağlı. Sizin görüşleriniz, toplantılarda sunduğunuz öneriler ve tavsiyeleriniz, bizim Yönetim Kurulu Kararlarımızın bel kemiğini oluşturuyor” dedi.

2Fe7A626 3365 426B A31A 32B389124D0B

MODEL FABRİKA İLE DENİZLİ SANAYİSİNİN ÖNÜNÜ AÇMAK İSTİYORUZ”

Model Fabrika ile ilgili yürüttükleri çalışmadan bahseden Kasapoğlu, “Sizlerden gelen geri bildirimlerle sürdürülebilirlik en önemli konularımızdan biri. Bu kapsamda sürdürülebilirlik birimizi oluşturduk. Sürdürülebilirlik Komisyonumuz, verimli bir şekilde çalışıyor. Bunun dışında Verimlilik Komisyonumuzu da oluşturmuştuk. Bugün Türk firmalarının Global piyasalarda rekabet edebilmesinin kilit noktalarından biri verimliliği. Verimlilik Komisyonumuzun kontrolünde yine Model Fabrikayı yürütüyoruz ve hızlı bir şekilde devreye almaya çalışıyoruz. Model Fabrikalar; verdiği eğitim ve danışmanlık hizmetleri ile sürekli iyileştirme, yalın üretim, dijital dönüşüm ve benzeri konularda işletmelerin mevcut yapısını değiştirip insan, makine, ekipman, hammadde, malzeme, zaman ve enerji kaynaklarını verimli şekilde kullanmalarını amaçlamaktadır. Biz Model Fabrika ile Denizli Sanayisinin önünü açmak istiyoruz” dedi.

Fbd78244 C2D1 420F 9Ced D237Eef159Fe

VERİMLİLİK ÇALIŞTAYI HAKKINDA SUNUM YAPTI

Toplantıda Pamukkale Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Aşkıner Güngör’ün Haziran ayında yapılması planlanan Verimlilik Çalıştayı hakkında gerçekleştirdiği bilgilendirme ile devam etti. Prof. Dr. Güngör, verimlilik ve sürdürülebilirlik konularında önemli detayları, Meslek Komitesi Üyeleriyle paylaştı.

Dolar Ve Euro Güne Nasıl Başladı? Dolar Ve Euro Güne Nasıl Başladı?