DSO Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kasapoğlu’nun başkanlığında ve Verimlilik Komisyonu koordinasyonundaki DSO heyetinde, Meclis Başkan Yardımcısı İlhan Sicimli, Yönetim Kurulu Üyesi Enis Emre Boz, Meslek Komitesi Üyeleri İbrahim Onur Yıldırım ile Melih Kansız, Genel Sekreter Yardımcısı İsmail Tillem ve Pamukkale Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Olcay Polat yer aldı.

DSO Heyetine; T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdürü Abdullah Başar, Verimlilik Uygulamaları Daire Başkanı Dr. Yücel Özkara, Sanayi ve Teknoloji Uzmanları Nihan Menteşoğlu, Nilay Dönmez, UNDP Projeler Koordinatörü Deniz Çiftçi, UNDP Proje Sorumlusu Pınar Hayali ile Kayseri Model Fabrika Direktörü Salih Yalçın’dan oluşan bir Bakanlık heyeti de eşlik etti.

DSO Heyeti, inceleme ziyareti kapsamında İHKİB Başkan Yardımcısı Mustafa Paşahan, İHKİB Dijital Dönüşüm Merkezi Başkanı Jale Tuncer, İHKİB Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Akçay ve Ayhan Onat ile İTKİB Genel Sekreter Yardımcısı Özlem Güneş ile de bir araya geldi.

En Düşük Emekli Aylığı Düzenlemesi Meclis'e Geliyor En Düşük Emekli Aylığı Düzenlemesi Meclis'e Geliyor

Dso Dijital Dönüşüm Merkezi Ziyareti 4A

DENİZLİ MODEL FABRİKA’NIN TEMATİK İÇERİĞİ GELİŞTİRİLECEK

Denizli Model Fabrika’nın bir yandan yapım işlerine devam ederken, bir yandan da tematik içeriği ve ürün yelpazesinin geliştirilmesi için hiç durmadan çalıştıklarını belirten DSO Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kasapoğlu, “Tekstil ve konfeksiyon sektörünün Denizli’de işletme sayısı ve çalışan sayısı bakımından yoğunluğu göz ardı edilemez. Dolayısıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın bilinen Model Fabrika Müfredatı ve makine parkına ilave olarak, Denizli Model Fabrika’daki kurgunun içerisine tekstil, hazır giyim ve konfeksiyona ilişkin eklemeler yapabilir miyiz diyerek, buraya bir teknik gezi gerçekleştirdik. İHKİB Dijital Dönüşüm Merkezi, sunduğu ‘Yalın Öğren&Dönüş’ ve ‘Dijital Öğren&Dönüş’ programları ve makine ekipmanları ile adeta bir model fabrika gibi hizmet veriyor. Sektöre böyle bir yalın üretim ve dijital dönüşüm merkezini kazandırdıkları için İHKİB’i tebrik ediyorum. İHKİB Başkan Yardımcısı Sayın Paşahan’ada misafirperverliği için ayrıca teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Dso Dijital Dönüşüm Merkezi Ziyareti 6

DİJİTAL DÖNÜŞÜM MERKEZLERİ

Avrupa Birliği ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı destekleriyle kurulan İHKİB Dijital Dönüşüm Merkezi, hazır giyim ve tekstil ihracatçısı firmaların dünya pazarında rekabet avantajı sağlayabilmesi için yalın ve dijital dönüşüm ile sosyal uygunluk faaliyetlerinde eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunuyor. Hali hazırda kendisine ait Model Fabrika’da uygulamalı yalın üretim ‘Öğren & Dönüş’ eğitim programları sunan Dijital Dönüşüm Merkezi, yalın üretim süreçlerini tamamlayan işletmelere de ‘Dijital Öğren & Dönüş’programları kapsamında eğitim ve danışmanlık hizmetleri veriyor.

Editör: Orhun Çoban