Denizli Sanayi Odası (DSO)Meclisi Mayıs Ayı Olağan Toplantısını gerçekleştirdi. Meclis’in gündeminde; vize sorunları, Türkiye Yüzyılı Maarif Müfredatı Çalışması, Verimlilik Çalıştayı, Çivril OSB, Denizli Sanayi Odası’nın Türkiye’deki en mutlu iş yerleri listesinde yer alması gibi önemli başlıklar ele alındı.

 YENİ MÜFREDAT GÜNDEMDE ÖNE ÇIKTI

Tüm Emekli Sen : “Mevcut Maaşlarla Yaşanmaz Biz Yaşamak İstiyoruz” Tüm Emekli Sen : “Mevcut Maaşlarla Yaşanmaz Biz Yaşamak İstiyoruz”

Konuşmasının önemli bir kısmını Millî Eğitim Bakanlığı’nın yeni müfredat taslağına ayıran Başkan Kasapoğlu, “Dünyada değişen dengeler ve ihtiyaçlara göre yeniden düzenlenebilecek şekilde esnek bir yapıyı benimsemesini arzu ettiğimiz yeni müfredat ile ilgili bizim de iş dünyası olarak bazı beklentilerimiz var. Yeni müfredat taslağının çalışmasının kamuoyu ile paylaşılmasını önemli buluyoruz. Millî bilince sahip, ahlaklı, erdemli, milleti ve insanlık için faydalı olanı yapmayı ideal edinmiş; beden, zihin, kalp ve ruh bütünlüğüne sahip nesiller yetiştirilebilmesi için eğitim toplumumuzun en önemli mihenk taşıdır. 84 milyonluk ülkemizin 26 milyonu eğitim sisteminin bir parçası. Bu nedenle görüş almak için kamuoyuna tanınan sürenin değerlendirmeye yetmeyecek kadar kısa olmasının çok ciddi sonuçlar doğuracağı kanaatindeyim. Bu kısa zaman zarfında müfredatın mevcut eğitim sistemi içindeki eksikliklerle uyumlu bir şekilde tartışılamayacağı görüşündeyim” dedi.

Mecli̇s Başkanliği Protokolü

MÜFREDATLA İLGİLİ BEKLENTİLİRENİ SIRALADI

Yeni Müfredat Taslağı ile ilgili beklentileri ve meslek liseleriyle ilgili önemsediklerini konuları aktaran Kasapoğlu, “Toplumumuzdaki temel beklenti, eğitim içeriklerinin dünyanın değişen koşullarına uygun bir biçimde iyileştirilmesi, düzenlemelerin mevcut sorunların çözümüne odaklanması, eğitimde istikrarı sağlayarak kalıcı bir devlet politikası oluşturulması yönünde. Eğitim Müfredatı belirlenirken; iş dünyası olarak, ülkemizi geleceğe taşıyacak nesillerin yetiştirilmesinde etkin bir rol oynamaya hazırız. Ayrıca, meslek liselerinin güçlendirilmesi ve eğitim süreçlerinin iyileştirilmesi anlamında bu çalışmayı önemli buluyoruz. Eğitim sistemimizin ve müfredatımızın belirlenmesinde her türlü iş birliğine ve katkıya açık olduğumuzu da bir kez daha vurgulamak istiyorum” dedi.

Selim Kasapoğlu Dso

DSO; EN MUTLU İŞ YERLERİ LİSTESİNDE

Türkiye’deki En Mutlu İş Yerleri Listesi’nde Denizli Sanayi Odası’nın da yer almasıyla ilgili meclis üyelerini bilgilendiren Başkan Kasapoğlu, bu ödülün beraberinde kaliteli hizmet ve daha pek çok başarıyı getireceğini  ifade ederek,  “Denizli Sanayi Odası’nın bu öncü rolü, diğer sivil toplum kuruluşlarına da ilham kaynağı olarak faaliyetlerini geliştirmeleri ve çalışanlarına daha iyi bir iş deneyimi sunmaları için teşvik edici olabilir. Bu sonucun, tüm iş dünyası için bir örnek teşkil ederek, Türkiye’de daha mutlu ve üretken iş yerlerinin oluşmasına katkıda bulunacağına yürekten inanıyoruz” dedi.

Mecli̇s Genel