4. Ulusal Bilim Kampı Gerçekleştirildi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumları arasında düzenlenen 4. Ulusal Bilim Kampı Konya'da yapıldı.

EĞİTİM 27.02.2020, 14:18
4. Ulusal Bilim Kampı Gerçekleştirildi
banner930

Türkiye'nin proje okullarından seçilen öğrenci ve öğretmenlerin katıldığı kampta, öğrencilere bilimi sevdirme, gözlem, keşif, sorgulama, problem çözme ve model oluşturma becerisinin geliştirilmesi amaçlanıyor. İki bölümden oluşacak kampın birinci bölümünde program ve teorik bilgi aşaması üzerine çalışmalar yürütülerek, ikinci aşamada ise dereceye giren projeler ödüllendirilecek.

4.Ulusal Bilim Kampında Pamukkale Yaşar Kımıl Fen Lisesi "Moleküler Biyoloji ve Genetik" alanında hazırladığı proje ile Denizli'yi temsil etti. Kampa Yaşar Kımıl Fen Lisesi Müdür Yardımcısı Tülay Gazalcı, Biyoloji öğretmeni Fatma Füsun Çoban ve 10. sınıf öğrencileri Baran Bozanoğlu ile Ahmet Berkay Yılmaz katıldı. Kamp programında illerin yapmış olduğu "iyi örnek" çalışmaları hazırlanan slaytlar eşliğinde sunuldu. Yaşar Kımıl Fen Lisesi Müdür Yardımcısı Tülay Gazalcı,  hazırlamış olduğu "iyi örnek" çalışmalarını kampa katılanlara sundu. Kamp sonunda yapılan kapanış töreninde Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, tüm illeri temsilen Denizli ekibini davet ederek katılım belgelerini bizzat kendisi takdim etti.

Kampta edinilen bilgiler ışığında katılım gösteren okullar, hazırlayacakları projelerini  Nisan ayında Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edecekler.  Konya İl milli Eğitim Müdürlüğü ve Bakanlık temsilcileri tarafından, her alanda seçilen beş proje Haziran ayında Konya 'da sergilenecek.İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz kampa katılarak başarılı bir şekilde ilimizi temsil eden öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir