banner609

Cumhurbaşkanı Erdoğan Okulların Hangi Yöntemle Açılacağını Duyurdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısının ardından bulundu. Erdoğan, “Ailelerin tercihine göre okul öncesi ve ilkokul 1’den başlayarak okullarımızı eğitim öğretime açıyoruz. Hem yüz yüze eğitimi hem de uzaktan eğitimi beraber yürüteceğiz. Bu uygulama salgının seyrine göre şehirlerimize göre farklılık gösterebilecektir” dedi.

EĞİTİM 07.09.2020, 20:29 Kahraman Kahraman
Cumhurbaşkanı Erdoğan Okulların Hangi Yöntemle Açılacağını Duyurdu
banner930

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısının ardından bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hem yüz yüze eğitimi hem de uzaktan eğitimi beraber yürüteceğiz. Ailelerin tercihine göre okul öncesi ve ilkokul 1'den başlayarak okullarımızı eğitim öğretime açıyoruz. Bu uygulama salgının seyrine göre şehirlerimize göre farklılık gösterebilecektir Çocuklarımızın eğitim hayatının aksamadan devam etmesi tek gayemizdir” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Koronavirüs tedbirler kapsamında, Kafe ve restoranlar kurallara uygunluk bakımından çok daha sıkı bir şekilde denetlenecektir. Toplu taşımada ayakta yolcu alınmasına kesinlikle müsaade edilmeyecektir. Sağlık çalışanlarımız çok büyük bir özveri ile canla başla çalışıyor. Doktorundan temizlikçisine kadar sağlık ordusuna şükranlarımı sunuyorum. Sonbaharın gelmesi ile birlikte grip gibi hastalıkların yükü üzerimize binmeden günlük vaka sayılarını 100'ün altına indirmeliyiz. Biz bize yeteriz kampanyasında toplanan 2 milyar 76 milyon liralık meblağı sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı teşvik fonu üzerinden hane başı biner liralık ödemelerle vatandaşlarımıza aktarıyoruz” diye ifade etti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir