banner610

banner609

Denizli Eğitim İş’ten Açıklama

Eğitim-İş Denizli Şube Başkanı Namık Kemal Aydoğan, yüz yüze eğitim hakkında açıklamalarda bulundu. Aydoğan, “Türkiye'nin bütün illerinde okul idareleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler hazırlık yaptı. Şimdi her şey planlanmışken bir anda pazartesiyi bekleyin hiçbir şey yapmayın deniliyor. Yazık değil mi bu kadar öğretmenin, öğrencinin, velinin, okul idarelerinin ve Milli Eğitim yetkililerinin emeğine. Her ilin durumu aynı değilken, Denizli’de vaka oranları epey düşmüşken Sayın Valimizden bu konuda bir adım bekliyor, bunca emeğe ve planlamaya sahip çıkmasını istiyoruz” dedi.

EĞİTİM 27.02.2021, 16:55 Kahraman Kahraman
Denizli Eğitim İş’ten Açıklama
banner930
banner931

Eğitim-İş Denizli Şube Başkanı Namık Kemal Aydoğan, okulların 1 Mart’ta açılmamasına tepki gösterdi. Aydoğan, “Türkiye genelinde illerdeki Covid-19 vaka durumlarına göre valiliklerin farklı hareket edebileceği söylendi. Bunu tüm vatandaşlarımız biliyor. Türkiye'nin bütün illerinde okul idareleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler hazırlık yaptı. Birinci yarıyıl yapılamayan sınavların tekrarı ve yüz yüze eğitim ile ilgili gerekli önlemler alınarak çalışmalar başlatıldı. 2 gün sonra, 1 Mart 2021 günü birinci dönemin yapılamayan sınavları yapılacak. Öğretmenler ve okul müdürlükleri bununla ilgili plan yaptı, okul idareleri hazırlıkları yürüttü. Öğrencilerimizi tekrar sınavlar için çalıştırdık. Şimdi her şey planlanmışken bir anda pazartesiyi bekleyin hiçbir şey yapmayın deniliyor” dedi.

“ÖĞRENCİLERİN MOTİVASYONUNU NASIL TOPARLAYACAĞIZ?”

Aydoğan, “Bir bakanlık bu kadar plansız ve sorumsuzca yönetilemez. Yazık değil mi bu kadar öğretmenin, öğrencinin, velinin, okul idarelerinin ve Milli Eğitim yetkililerinin emeğine. Bakanlık bu kararları alırken, okullarda bu işler nasıl oluyor, bu işin planlama süreci de var diye neden düşünmez? Neden ciddiye almaz bu işleri? Öğrencilerin motivasyonunu nasıl toparlayacağız? Öğretmenlerimiz de çalışma enerjisi bırakmadınız günlük uygulamalarınızla. Gerçekten yazık. Her ilin durumu aynı değilken, Denizli’de vaka oranları epey düşmüşken Sayın Valimizden bu konuda bir adım bekliyor, bunca emeğe ve planlamaya sahip çıkmasını istiyoruz” dedi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir