“Emeği Geçenleri Kutluyorum”

Türk Eğitim Sen (TES) Denizli Şube Başkanı Emre Erdoğan, LGS, YKS ve LGS sınavlarında Denizlili öğrencilerin büyük bir başarıya imza attıklarını söyledi.

EĞİTİM 24.01.2019, 13:36
“Emeği Geçenleri Kutluyorum”
banner858

Öğrencilerin yaptıkları derecelerle Denizli’nin göğsünü kabarttığını kaydeden Erdoğan, “Geçtiğimiz haftalarda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Liselere Geçiş Sistemi 2018 Merkezi Sınavla Yerleşen Öğrencilerin Performansı Raporu kamuoyuyla paylaşılmış ve il sıralamaları yayınlanmıştı. İlimiz Denizli Türkiye genelinde ikinci sırada yer alarak büyük bir başarıya imza attı. Bu başarının sevinci devam ederken Yükseköğretim Kurulu tarafından 2018 YKS Yükseköğretime Geçişte İl-Bölge Başarıları ve Nüfus Hareketliliği raporu kamuoyu ile paylaşıldı. İlimiz Yükseköğretim Kurumları Sınavında da Türkiye sıralamasında ikinciliği alarak göğsümüzü kabarttı. İlimiz 2018 yılında LGS Türkiye ikinciliği unvanını, YKS ile devam ettirerek eğitim alanındaki başarıları ile ülke gündeminde olmaya devam etti” dedi.

Başarıda emeği geçenleri kutlayan TES Başkanı Erdoğan, “Ülkemiz genelinde 2018 yılında Yükseköğretim Kurumları Sınavına giren adaylar üzerinden illerin başarı sırası ortalamalarına göre dağılım tablosunda Denizli 587.672 ortalama ile Türkiye ikincisi olarak eğitimdeki kalitesini ortaya koydu. İlimizden 26.564 öğrencimizin girdiği sınavda ilk yüzde 5 öğrencimiz, ilk beş binde 223 öğrencimiz yer aldı. Türk Eğitim Sen Denizli Şubesi olarak tüm Denizli’yi gururlandıran sevgili öğrencilerimiz başta  olmak üzere, bu başarıda payı olan saygıdeğer velilerimizi değerli öğretmenlerimizi, yöneticilerimizi, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzü ve emeği olan herkesi kutluyoruz. Özverili ve gayretli çalışmalarının karşılığı olarak gelen bu başarı için tüm eğitim çalışanlarımızı tebrik ediyoruz. Ayrıca üniversiteye yerleşen tüm öğrencilerimize öğrenim hayatlarında başarılar diliyoruz” diye konuştu.   

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir