KPSS Sonuçları Açıklandı!

Merakla beklenen KPSS sonuçları 2021 açıklandı. Geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen lisans sınavlarına katılım gösteren memur adaylar, ÖSYM'den gelecek olan "KPSS sınav sonuçları açıklandı" açıklamasına bekliyordu.

EĞİTİM 16.09.2021, 09:30 Özkan Tokmak
KPSS Sonuçları Açıklandı!
banner930

Adayların memuriyet hakkı elde edip edemeyecekleri KPSS sonucu ile belli oldu. ÖSYM'nin duyurusuna göre, KPSS sınav sonuçları açıklandı. Peki, 2021 KPSS sınav sonuçları nasıl sorgulanır, nereden öğrenilir?

ÖSYM’DEN BEKLENEN HABER GELDİ!

Yüz binlerce adayı ilgilendiren 2021 KPSS sonuçları açıklandı. Geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri), 2021-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Alan Bilgisi), 2021-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınavlarına katılım gösteren adaylar, sonuçlar için heyecanlı bir bekleyiş içerisindeydi. ÖSYM, daha önce duyurduğu tarihte 2021 KPSS sonuçlarının erişime açıldığını bildirdi.

2021 KPSS SONUÇLARI AÇIKLANDI

ÖSYM'nin yaptığı son dakika açıklamasına göre, 2021 KPSS lisans sınav sonuçları erişime açıldı. Adaylar, https://sonuc.osym.gov.tr adresi üzerinden KPSS sonucu sorgulama işlemini yapabilir. Peki, 2021 KPSS sınav sonuçları nasıl ve nereden sorgulanır?

KPSS SONUÇLARI ÖSYM TARAFINDAN AÇIKLANDI.

Adaylar, sınav sonuçlarına 16 Eylül 2021 tarihinde saat 09.15'ten itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilirler.

KPSS SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir