LGS’de Denizli 1’incisi Şevval Berber Oldu

Liseye Geçiş Sınavı (LGS) Denizli 1’incisi Denizli Çözüm Koleji öğrencisi Şevval Berber oldu. Pandemi gibi sıkıntılı ve zor sürece rağmen elde ettiği başarıdan dolayı mutluluğunu dile getiren Berber, öğretmenlerinin her daim destek verdiğini, disiplinli bir şekilde ders çalışma ve soru çözümleri sayesinde başarıyı yakaladığını söyledi. Çözüm Kolejini de birincilikle bitiren Şevval Berber, başarı belgesi ve plaketle ödüllendirilirken, okul birincilerinin yer aldığı yaş kütüğüne pirinç plakaya kazınan ismini kendisi çaktı.

EĞİTİM 27.07.2020, 08:06
LGS’de Denizli 1’incisi Şevval Berber Oldu
banner930

Denizli Çözüm Koleji öğrencisi Şevval Berber, LGS’de sadece 1 soru yanlışla Türkiye birinciliğini kıl payı elinden kaçırırken elde ettiği puanla Denizli birincisi olmayı başardı. Tercih yapacağı okulu belirlemek için öğretmenleriyle bir araya gelen Berber’i, Denizli Çözüm Koleji Ortaokul Kurucu Müdürü Kadriye Kıyak ve öğretmenleri tebrik etti, başarı belgesi ve plaketle ödüllendirdi. Denizli 1’ncisi olan Şevval Berber aynı zamanda okulunun da birincisi oldu. Çözüm Kolejinde okul birincilerinin yer aldığı yaş kütüğüne pirinç plakaya kazınan ismini kendisi çaktı.

“BAŞARISININ SIRRINI AÇIKLADI”

LGS’de elde ettiği başarıdan dolayı çok mutlu olduğunu belirten Berber, çalışma yöntemini de şu ifadelerle paylaştı, “Okuldan uzak kaldığımız pandemi gibi gerçekten zor ve sıkıntılı bir süreçte sınava hazırlanıp, girdik. Tabi ki, stresli bir dönemi herkes gibi bende yaşadım. Ancak okulumuz anında, öğretmen ve öğrencilerini,  internet üzerinden kurduğu eğitim platformunda buluşturdu. Sanki okuldaymış gibi öğretmenlerimizle aralık vermeden ders işlemeye devam ettik. Dahası ödevlerimiz ile testlerimiz K12 eğitim platformu üzerinden verildi ve kontrol edilerek eksiklerimiz anında bizlere iletildi. Bana kalan ise disiplinli bir şekilde ders çalışma ve test çözmek oldu. Okulumun ve ailemin desteğiyle de başarılı bir şekilde sınavımızı tamamladık. Ben tüm öğretmenlerime desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Çünkü başarımın ana kaynağı onlar oldu. Eğitim hayatımdaki gelecek hedefim ise Hacette Tıp Fakültesini kazanmak. İnşallah bu hayalime kavuşmak içinde çalışmaya devam edeceğim.”

“GURUR DUYDUK”

Denizli Çözüm Koleji Ortaokul Kurucu Müdürü Kadriye Kıyak, Denizli birinciliğiyle kendilerini gururlandıran Şevval Berber başta olmak üzere sınava giren tüm öğrencilerini tebrik ettiğini belirterek şunları söyledi, “Pandemi gibi zorlu bir süreçte desteklerini esirgemeyen, öğrencilerine rehber olmaya devam eden öğretmenlerimize ve velilerimize de teşekkür ediyorum. Şevval’in başarısı çalışmalarımıza bir ödül oldu. Bizleri gururlandırdı. Eğitim hayatında başarılarını daim olmasını diliyorum. Koronavirüs salgını nedeniyle okulların kapatılması kararı sonrası hiç vakit kaybetmeden Denizli Çözüm Koleji olarak, öğrencilerimizin eğitim hayatının aksamaması için uzaktan eğitim-öğretim platformumuzu devreye soktuk. İnteraktif-etkileşimli ders işlenmesini sağlayıp, sesli ve görüntülü olarak öğretmenimiz sınıf ortamındaymış gibi ders anlattı, interaktif ortamda öğrencilerde sorularını yöneltebildi. Rehberlik öğretmenlerimiz ve diğer öğretmenlerimiz öğrencilerimizi anlık takip etmeyi başardı. O gün hızlı bir şekilde yaptığımız çalışmaların bugün öğrencilerimiz adına başarı getirdiğini görmek bizleri fazlasıyla memnun etti.”

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir