Meslek Lisesi Öğretmenleri, Siperlikte Seri Üretime Geçti

Dünyayı etkisine alan COVİT-19 virüsünün ülkemizde de göründüğü ilk andan itibaren Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) koronavirüse karşı sağlık çalısanlarının ihtiyaçlarını karşılamak için meslek liselerinin üretim kapasitesini harekete geçirdi. Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanını öğretmenleri de COVİT-19 salgını sebebiyle çok ihtiyaç duyduğu yüz koruyucu siperlik ve laringoskop üretimi gerçekleştiriyor.

EĞİTİM 10.04.2020, 17:41
Meslek Lisesi Öğretmenleri, Siperlikte Seri Üretime Geçti
banner930

Mesleki ve Teknik Anadolu liselerinde ilk etapta temizlik malzemeleri ve dezenfeksiyon ürünlerinin üretimine ağırlık veren Bakanlık, sonrasında cerrahi maskesi üretimi ve akabinde özellikle sağlık çalışanlarının ihtiyaç duydukları tek kullanımlık tulum üretimine ve yüz koruyucu siperlik üretimine başladı. İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, yaptığı açıklamada, “Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak da ülkemiz ve dünyanın bu zor sürecinde eğitime ara verildiği günden itibaren  Denizli’deki meslek liselerini üreten kurumlar haline getirdik. Pamukkale ilçesi Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanını öğretmenlerimiz de  ülkemizin COVİT-19 salgını sebebiyle çok ihtiyaç duyduğu yüz koruyucu siperlik  ve laringoskop üretimi gerçekleştiriyor. Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanınında görevli 5 öğretmeni gönüllülük esasına dayalı olarak hummalı bir şekilde üretime destek veriyor. İlk etapta 3 boytlu yazıcılarla başlayan üretim kapasitelerini lazer kesimle otmasyon teknikleri kullanılarak seri üretime geçtiler. 24 saat vardiyalı çalışma yöntemiyle günlük 200 adet üretim gerçekleştilen okulda üretilen ürünler sağlık kuruluşlarından büyük rağbet görüyor” dedi.

Oğu, “Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürümüz İbrahim Ertan Aktaş bey başta olmak üzere alan   öğretmenlerimizi bu zor günlerde yaptıkları fedakarca çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. Çalışmaları toplumun tüm kesimlerinin hem takdirini topladı hem de dikkati mesleki eğitime çekti. Böylelikle Mesleki eğitim veren liselerin Kara Gün Dostu olduğunu herkese gösterdiler. Meslek liseleri yeniliklerle birlikte gelişen ve değişen üretim koşullarına en hızlı adapte olabilen kurumların başında gelmektedir” diye konuştu.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir