Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, il müdürleri değişiklikleri kapsamında Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atandı. Ekici’den boşalan Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü koltuğuna ise Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan atandı.

2-25

EMRE ÇALIŞKAN KİMDİR?

1983 yılında Antalya'da doğan Emre Çalışkan, Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden (2005) mezun olmuştur. 2005-2009 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kurumlarda İngilizce öğretmeni ve yönetici olarak görev yapmıştır. Yüksek lisansını Akdeniz Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Yabancı Dil Eğitimi (2017) alanında tamamlamıştır. Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Türkçe Eğitimi Anabilim Dalında doktora eğitimine devam etmektedir.

2009-2017 yılları asında Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi'nde Erasmus+ ve Merkezi Finans ve İhale Birimi Proje Uzmanı, Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı'nda Eğitici Eğitmenliği ve Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi Koordinatörlüğü görevlerini yürütmüştür. 2017-2019 yılları arasında Akdeniz Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Sağlık Kültür Spor Dairesi Başkanı olarak görev yapmıştır. 2019 yılında Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Genel Sekreterlik görevini yürüten Çalışkan, 2020-2021 tarihleri arasında Akdeniz Üniversitesi Genel Sekreterlik görevini üstlenmiştir.

İyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir.

1-40

SÜLEYMAN EKİCİ KİMDİR?

1974 yılında İzmir / Menemen’de doğdu. İlkokulu memleketi Denizli Çal / Akkent kasabasında , ortaokulu ve liseyi ise Denizli İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1998 yılında Niğde Üniversitesi Eğitim Fakültesinde lisans eğitimini, 2018 yılında Pamukkale Üniversitesi Eğitim Yönetimi , Teftişi , Planlaması ve Ekonomisi Ana bilim dalında yüksek lisans eğitimini tamamladı.

DENİB Akademi’den ‘AB Standartlarında Sürdürülebilirlik’ Toplantısı DENİB Akademi’den ‘AB Standartlarında Sürdürülebilirlik’ Toplantısı

1998 yılında sınıf öğretmeni olarak başlayan mesleki kariyerini, 2007 yılından itibaren ilimizde okul/kurum yöneticiliği, şube müdürlüğü ve ilçe milli eğitim müdürlüğü görevleriyle devam ettirdi. Milli Eğitim Bakanlığınca düzenlenen çok sayıda hizmetiçi eğitim faaliyetlerine katılmakla birlikte farklı faaliyetlerde eğitim görevlisi olarak da görev aldı. Görev yaptığı kurumlarda eğitim yöneticiliği görevlerini sürdürürken yerel projelerin planlanması ve koordinatörlüğü, uluslararası projelerin yürütülmesi ve yaygınlaştırılması süreçlerinde yer aldı.

2018 yılında atandığı Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yaparken , 05/02/2021 tarihi itibariyle Milli Eğitim Bakanlığı kararnamesiyle İl Milli Eğitim Müdürü olarak görevlendirildi. Evli ve iki çocuk babasıdır.