Denizli Bankalara 1.1 Milyar Lira Taktı!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun 2021 yılı 6 aylık verilerine göre Denizli’nin bankalardan çektiği ve takibe düşen kredi borcu 1 milyar 148 milyon 22 bin lira olarak kayıtlara geçti.

EKONOMİ 25.09.2021, 20:22 Özkan Tokmak
Denizli Bankalara 1.1 Milyar Lira Taktı!
banner858

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), bankacılık sektörüne ait finansal verilerini Türkiye coğrafyası üzerinde dağılımını gösteren ''FİNTÜRK Finansal Türkiye Haritası''nın 2021 yılı 6 aylık verilerini paylaştı. Verilere göre 2021 yılının 6 aylık döneminde Denizli’nin tüm zamanların rekorunu kıran bir kredi kullandığı ortaya çıktı. Toplam kredi miktarı yüzde gibi dev bir oranda artan Denizli’nin 67 milyar 53 milyon 517 bin liraya ulaştığı görüldü.

KREDİ ÇOĞALDI, BORÇLAR ÖDENMEDİ

Ciddi anlamda kredi kullanan Denizlililerin ödeyemediği ya da geciktirdiği kredi borçları da ayyuka çıktı. Verilere göre Denizli’nin takibe düşen kredi borcu miktarı 1 milyar 148 milyon 22 bin lira olarak açıklandı. Denizli’nin kredi kullanımı geçtiğimiz yılın ilk 6 ayına göre yaklaşık 10 milyar lira yükselse de Denizli’de bankalara kredilerin geri ödemesinde önemli sıkıntılar yaşandığı da verilere yansıdı. Geri ödemede sıkıntı yaşayan vatandaşlar takip listesine düştü. Kredi nedeniyle icra dosyalarında ise ciddi bir artış yaşandığı gözlendi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir