Denizli'de Hem İş Hem De Para Verilecek

İŞKUR bayram sonrasında ülke genelinde belirlenen şehirlerde ihtiyaç duyulan meslekler üzerine ara elaman ihtiyacını karşılamak amacıyla iş garantili kursları açıyor. Denizli’de iki ilçede 2 meslek üzerine kurs açılacak. Kurs süresince işçi adaylarına her gün 44 lira ücret verilecek. Kursu başarıyla tamamlayanlar ise işe yerleştirilecek.

EKONOMİ 24.05.2020, 22:55 24.05.2020, 22:55
Denizli'de Hem İş Hem De Para Verilecek
banner930

Ramazan Bayramı’nda İŞKUR’dan iş arayanlara müjde! İŞKUR tarafından belirli alanlarda istihdam edilmek üzere önce kurs kapsamında ilgili işe dair kurslar verilecek daha sonra da alanda istihdam olanağı sağlanacak. Binlerce adayın merakla beklediği İŞKUR kursları ile aynı zamanda adaylar günlük olarak en az 44 TL de ödeme alacak olup daha sonrasında da işe alınacak. Ülke genelinde belirlenen şehirlerde ihtiyaç duyulan meslekler üzerine ara elaman ihtiyacını karşılamak amacıyla iş garantili kurslar Denizli’de de açılacak. İŞKUR’un duyurusuna göre kurs, Denizli’de iki ilçede 2 meslek üzerine açılacak. Çal’da açılacak Makineci (Dikiş) Kursu için son başvuru tarihi 28 Mayıs iken  Çameli’de açılacak Seramik Sırlama Makinası Operatörü Kursu içn son başvuru tarihi 1 Haziran olacak. İş garantili iki meslek kursu da 1 Haziran’da başlayacak.

BAŞVURU ŞARTLARI

İlgili kurslara kaydolmak için öncelikle adayların İŞKUR’a kayıtlı olması ve işsiz olması, 15 yaşını aşmış olması, İşverenin birinci veya ikinci dereceden kan hısmı veya eşi olmamak, herhangi bir sosyal güvencesi olmamak, Programın başlama tarihinden önceki üç aylık dönemde programa başvuru yapan işverenin çalışanı olmamak, 1 ayda uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olmak, meslek danışmanlığı hizmetinden yararlanmış olmak, programa devam etmelerine engel durumları bulunmamak kaydıyla açıköğretim öğrencisi olmak, tarımsal faaliyette bulunanlar ile isteğe bağlı sigortalı sayılanlar, sosyal yardım, engelli maaşı ile dul ve yetim aylığı alanlar da işbaşı eğitim programından yararlanmak da ilgili kursa kaydolmaya engel durum teşkil etmemektedir. İlgili kurslara https://esube.iskur.gov.tr/Kurs/KursOnAir.aspx?ProgramTur=1 adresinden erişilebilmektedir.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir