banner609

Denizli Paralı Poşet Dönemi İçin Hazır

Denizli’de marketler,  1 Ocak’tan itibaren uygulamaya girecek paralı naylon poşet uygulaması için tüm hazırlıklarını tamamladı. Barkotlu olacak naylon poşetler bazı marketlerde kasada satılacak, bazılarında ise reyon-raftan alınabilecek. Bu arada bez orta ve büyük çantalarda reyonlarda satışa sunulacak.  Fiyatları ise 1,5 ile 5 lira arasında değişiyor.  Müşteriyle poşet konusunda yaşanabilecek gerginliklerin önüne geçmek için marketlerde bilgilendirme pankartları asılacak.

EKONOMİ 28.12.2018, 14:48 28.12.2018, 15:02
Denizli Paralı Poşet Dönemi İçin Hazır
banner930

denizliaktuel.com-Özkan TOKMAK

Marketlerde yeni dönem 1 Ocak’tan itibaren başlıyor. Denizli’de de marketler parapoşet dönemi için tüm hazırlıklarını tamamladı. Naylon poşet kullanımını minimize etmek ve çevre kirliliğinin önüne geçmek amacıyla uygulama devreye girdi. Peki ne kadar faydası olacak, bunu da zaman gösterecek. Denizli’de orta ve büyük ölçekteki marketlerle, marketler zincirleri paralı plastik naylon poşet dönemi için hazırlıklarını bitirdi. Bazı marketlere naylon poşetleri raflarda, reyonlardan müşteri satın alabilecek. Bazılarında ise kasada müşteriye verilecek. Poşetlere ise barkot yapıştırıldı. Kasa da barkot okutularak ücret direkt olarak fişe yansıtılacak. Müşteri ne kadar poşet kullanırsa kullansın her biri için asgari 25 kuruş ücret ödeyecek.

KAVGA SEBEBİ OLMAMASI İÇİN BELGİLENDİRME YAPILACAK

Parayla satılacak poşetler ince, kullanımı çok iyi olmayan poşetlerden olmayacak. Kalınlık derecesi yüksek ve birçok market ürünün taşıyabilecek durumda olacak. Plastik poşetin parayla satılacak olması nedeniyle özellikle ilk başlangıçta müşterilerle, market çalışanları arasında bir gerginliğe mahal vermemek için bilgilendirme afişleri veya pankartları marketlerde görünür noktalara asılacak. Ayrıca yine reyonlarda bez çantalar satılacak. Fiyatları ise 1,5 lire ile 5 lira arasında olması tahmin edilen bez poşetlerin satışı teşvik edilecek. Denizli’nin önde bazı marketlerinde ise bazı kampanyalar hazırlandı bile… Belirli bir ücreti geçen alışverişlerde bez çanta ücretsiz olarak verilecek. Bu arada önemli bir detay daha belirdi. Ekmek, şarküteri ve manav için kullanılacak çok ince poşetlerde ücretsiz olacak. Ancak bu poşetler başka market ürünlerini koymak için kullanılmaya kalkılırsa onlardan da ücret alınacak.

banner935
Yorumlar (1)
Cihan 3 yıl önce
Herşey ticarete döndü
sanalbasin.com üyesidir