Denizli’de Dev Kablo Fabrikasına İcra Şoku

Denizli’nin üretim ve ihracatıyla öne çıkan  dev fabrikalarından birisi daha icradan satışa çıkarıldı. Birçok kez Anadolu’nun en büyük 500 şirketi arasında yer alan Ebion Kablonun, Hacıeyüplü Mahallesinde yer alan fabrikası, borçlar nedeniyle icradan satışa çıkarıldı. Denizli 5. İcra Dairesi Müdürlüğü tarafından satışa çıkarılan fabrika için istenen muhammen bedel ise; 16 milyon 750 bin lira olarak duyuruldu.

EKONOMİ 22.08.2021, 20:50 22.08.2021, 22:26 Özkan Tokmak
Denizli’de Dev Kablo Fabrikasına İcra Şoku
banner930

Üretimiyle ve yıllık 3,5 milyar doları bulan ihracatıyla dünyanın dört bir tarafına ürün ulaştıran Denizli, bir icra şokuyla daha sarsıldı. Finansal sıkıntılar nedeniyle zor duruma düşen fabrikalar, üretime devam etmek için konkordato ilan eden firmalar, kapısına kilit vurmak zorunda kalan üretim haneler gündemden düşmez iken, icralarla satışa çıkan fabrikalara bir yenisi daha eklendi. Yönetim merkezi İstanbul’da bulunan Ebion Kablonun Denizli’nin Merkezefendi İlçesi Hacıeyüplü Mahallesinde bulunan ayda 1300 ton bakır işleme kapasitesine, 17 bin 677 metrekare açık alan ve 8 bin 300 metrekare kapalı alana sahip fabrikası, icradan satışa çıktı. Denizli 5. İcra Dairesi Müdürlüğü, Hacıeyüplü Mahallesi 3128 sokak No: 7 adresinde yer alan fabrikanın açık artırma yöntemiyle icradan satılacağını duyurdu. Fabrikanın durumuyla ilgili detaylı bir ilan yayımlayan İcra Dairesi, fabrikanın muhammen bedelini ise; 16 milyon 750 bin lira olarak açıkladı. Fabrikanın satışı, 15 Ekim 2021 günü Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonunda yapılacak.

ÜRETİMİYLE İHRACATIYLA İLK 500’DE YER ALDI

Ebion Kablo Fabrikası, kablo sektöründe ileri teknoloji makinelerle üretim yaparken, dünyanın dört bir tarafında öne çıkan projelere ürün temini yapmasıyla da tanınmıştı. Öyle ki firma üretimiyle ihracatıyla birçok kez, Türkiye’nin ilk 500 firması arasında yer almayı başarmıştı. Denizli’de gerçekleşen törenlerde de firmaya bu başarılarından dolayı ödüller verilmişti. ISO-9001 Kalite Yönetim Sistemine sahip firmanın fabrikasında özellikle 0,6/1 kV. Alçak Gerilim kablolarının üretimi gerçekleştiriliyordu. Bununla birlikte insanların yoğun olarak yaşadıkları yerlerde kullanılan ve yangın anında zehirli duman çıkarmayan “Halogen Free” kablolar da firmanın üretim yelpazesi içinde yer alıyordu.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir