banner610

banner609

Denizli’de Girişimcilik Zirvesi

Denizli Sanayi Odası tarafından desteklenen; lise, üniversite ve iş dünyasını girişimcilik konusu etrafında bir araya getirecek olan geniş kapsamlı Girişimcilik Zirvesi, 7 Mart 2020 Cumartesi günü Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

EKONOMİ 05.03.2020, 13:56 05.03.2020, 13:59 Kahraman Kahraman
Denizli’de Girişimcilik Zirvesi
banner858
banner931

ODTÜ Geliştirme Vakfı Okulları’nın ilk defa Denizli’de gerçekleştireceği girişimcilik etkinliği, Denizli Sanayi Odası’nın desteğiyle zirveye dönüştü. Konuyla ilgili açıklama yapan Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Keçeci, “Girişimcilik olgusunun lise öğrencileri tarafından bu derece benimsenmesi bizi çok mutlu etti. Ne var ki girişimcilik sadece belirli bir kesimin konusu değil; 7’den 70’e herkesin konusu. Bu nedenle biz de gençlerimize destek verip bu etkinliği lise, üniversite ve iş dünyasının tamamına açmaya karar verdik. Şu ana kadar olan tepkiler çok iyi. Etkinliğe kayıt yaptıranların sayısı 600’ü geçti ve her geçen dakika artıyor. Denizli’de bu kadar geniş bir kitleye hitap eden bir zirvenin organizasyonunda gençlerle birlikte yer almaktan dolayı mutluyuz” dedi. Girişimcilik Zirvesi’nin organizasyonuyla görevlendirilen Denizli Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Okan Konyalıoğlu, “Denizli girişimci ruha sahip bir şehir ancak bu ruhu biraz daha canlandırmak gerektiğine inanıyoruz. Bir süredir ilimizde girişimcilik anlamında güzel gelişmeler oluyor ve daha güzelleri için bizim gençlerin enerjisine ve desteğine ihtiyacımız var. Bu zirve sadece gençlere yönelik değil, Dünyanın nereye gittiğini algılamak isteyen herkese açık bir zirve” şeklinde konuşarak Denizli’de gerçekleştirilecek zirvenin herkese açık olduğu mesajını verdi.

Girişimcilik Zirvesi’ne, TOBB Sektörler ve Girişimcilik Daire Başkanı Ozan Acar, Genç Başarı Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Çelik Ören, Yerli telefon ve tablet markası Reeder’ın kurucusu ve 2019 Yılın Kadın Girişimcisi Ödülü sahibi Sezen Sungur Saral, TOBB Genç Girişimciler Kurulu Danışmanı ve Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Danışmanı Berrak Kutsoy’un yanısıra kendi alanında isim yapmış birçok genç girişimci katılacak. Zirveden bir gün önce farklı konularda eğitim alarak hazırladıkları projeleri oluşturulan jüriye sunacak olan lise öğrencilerinin projeleri de 7 Mart günü değerlendirilerek öğrencilere ödülleri verilecek.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)