Denizli’de İranlı Ve Suriyeliler İçin İlana Çıktılar

Denizli Çınar Vergi Dairesi, vergi, yargı harcı, idari ve adli para cezaları ve trafik cezaları başta olmak üzere Denizli’de adresleri bulunamadığı için tebligatları ellerine ulaşılamayan çoğu İran ve Suriye kökenli vatandaşa borçlarını duyurmak için yerel gazetelerde ilana çıktı.

EKONOMİ 13.05.2021, 14:46
Denizli’de İranlı Ve Suriyeliler İçin İlana Çıktılar
banner858

Çınar Vergi Dairesi, Denizli’de yaşayan çok sayıda İran ve Suriye kökenli vatandaşa adreslerinde ulaşılmaması ve adreslerinin olmaması nedeniyle vergiden cezaya, ödeme emir tebligatlarını yerel gazetelerde ilana çıkarak mükellefelere duyurmaya çalıştı. Onlarca yabancı uyruklu vatandaşın isimleri ve binlerce liraları bulan borçları kalem kalem Denizli’de yerel gazetelerde duyuruldu. Çınar Vergi Dairesi ayrıca mükelleflere borçlarını duyurmak için www.ilan.gov.tr adresinden ilanları yayımladı. Borç ihbarnamelerini içeren ilanlarda Çınar Vergi Dairesinin yaptığı çağrı ise şöyle, “Çınar Vergi Dairesi mükelleflerinden aşağıda adı, soyadı ve ünvanları yazılı mükellefler adına tanzim edilen (motorlu taşıtlar vergisi, özel tüketim vergisi, tapu harçları, yargı harçları ve mahkeme masrafları, idari para cezaları, adli para cezaları, trafik para cezaları, ecrimisil, yüksek öğrenim kredi borcu ve diğer borçlar) ödeme emirleri, mükelleflerin bilinen adreslerinde bulunamamaları / kayıtlı mernis adreslerinin bulunmaması nedeni ile tebliğ edilemediğinden 213 sayılı V.U.K.´nun 103 ile 104. maddesinin 1. fıkrası gereğince ilan listesi 27/04/2021 tarihinde askıya çıkarılmış olup, çıkarıldığı tarihi izleyen 15.gün ilan tarihi olarak kabul edilecektir. Ayrıca, adı geçen mükelleflerin 213 sayılı V.U.K.´nun 105.maddesi gereğince ilan tarihinden itibaren 1 (bir) ay içerisinde Çınar Vergi Dairesi Müdürlüğüne bizzat veya bilvekale müracaat etmeleri veya taahhütlü mektup veya telgrafla açık adreslerini bildirmeleri halinde kendilerine süre ile kayıtlı resmi tebligat yapılacağı, aksi halde aynı kanunun 106. maddesi uyarınca iş bu ilan tarihinden itibaren 1 (bir) ayın sonunda tebliğ edilmiş sayılacağı ilan olunur.”

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (1)
Tahsin Karayaz 5 ay önce
Bütün yabancılar öyle yada böyle hastanelere eczanelere uğruyorlar ayrıca vergisini ödemeden alım satım yapamasınlar sisteme girelim araçları bağlansın dükkanları kapatılsın
sanalbasin.com üyesidir