Gülizar Biçer Karaca, Pandeminin Yaktığı Esnafı Dinledi

CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Denizli’de esnaf ziyaretlerinde kapanan işletmelerin sahiplerini dinledi. Karaca, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Esnafın stopajı kaldırılmalı, lütuf değil hak olarak destekler sunulmalı, Esnaf Bakanlığı kurulmalı” sözlerini hatırlattı.

EKONOMİ 12.02.2021, 12:41
Gülizar Biçer Karaca, Pandeminin Yaktığı Esnafı Dinledi
banner858

CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Denizli’de pandemide işyerleri kapanan kahvehane ve kafe sahiplerini yerinde ziyaret etti. Aylardır kepenkleri kapalı esnaf, destekten yoksun olmalarının sıkıntılarını ve beklentilerini CHP’li Gülizar Biçer Karaca’ya anlattı. Kiralarını ödeyemediklerinden, evlerine ekmek götürmekte zorlandıklarından söz eden esnaf stopajların yüksek olduğundan, pandemide cezanın kendilerine kesildiğinden, masrafların arttığından, esnafın sorunlarının yok sayıldığını öne sürdü.

MÜZİSYENLER EVE EKMEK GÖTÜREMİYOR

Denizli’de müzisyenlik yapan bir yurttaş ise bu konuda seslerini duyurmak için eylem yaptıklarını hatırlattı. Yanlarında çalışan elemanların parasını ödemekte güçlük çektiklerini, sosyal güvenlik primlerini ödeyemediklerini belirten esnaf, fedakarlığı vatandaştan bekleyen devletin bu fedakarlığı yapması gerektiğini ifade ettiler.

“ESNAF BAKANLIĞI KURULMALI”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Esnafın stopajı kaldırılmalı, lütuf değil hak olarak destekler sunulmalı, Esnaf Bakanlığı kurulmalı” sözlerini hatırlatan Gülizar Biçer Karaca, Afyonkarahisar’da 32 milletvekili ve PM üyesinden oluşan CHP heyeti olarak 2 gün boyunca esnafları dinlediklerini, ülkenin dört bir yanında benzer sorunlar yaşandığını hatırlattı. Geçici ve yetersiz yardımlarla esnafın ayağa kalkamayacağını söyleyen Karaca, “Kalıcı adımlar atılmalı, esnafın pandemideki mağduriyetleri giderilmeli… Halka sırtını dönen, taleplerine kulak tıkayan iktidar milletvekilleri hemşehrilerimizin taleplerine cevap vermeli” dedi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir