Kredi Kartı Kullananlar İçin Son Gün Uyarısı!

Kredi ve banka kartı ile akaryakıt istasyonları, giyim, ayakkabı, teknoloji, takı, kozmetik mağazaları ve alışveriş merkezlerinin müşterilerine sunduğu birçok 'sadakat kartı'ndaki puanların yeni yıla girmeden kullanılması gerekiyor.

EKONOMİ 16.12.2018, 11:26 16.12.2018, 11:52
Kredi Kartı Kullananlar İçin Son Gün Uyarısı!
banner930

Kredi ve banka kartı ile akaryakıt istasyonları, giyim, ayakkabı, teknoloji, takı, kozmetik mağazaları ve alışveriş merkezlerinin müşterilerine sunduğu birçok ‘sadakat kartı’ndaki puanların yeni yıla girmeden kullanılması önerildi. Bursa Tüketiciler Derneği Başkanı Sıtkı Yılmaz, bankaların kredi kartları ve banka kartları üzerinden, market, akaryakıt istasyonu, giyim, ayakkabı mağazası, hediyelik eşya dükkanları, alışveriş merkezleri gibi işletmelerin de kendilerinden yapılan alışverişleri artırmak için müşterilerine sadakat kart üzerinden indirim yaptığını ya da para puan dağıttığını ifade etti. Yılmaz, bu tür puanların tüketimi, harcamayı artırmaya yönelik verildiğini dile getirerek, söz konusu kartlar üzerinden yapılan alışverişlerde para puanların dile getirdi.

Toplanan ve karşılığı para olan bu puanlardan birçok tüketicinin bilgisinin olmadığını, kullanılmaması durumunda bankaya ya da kartı veren firmaya, mağazaya kaldığını belirten Yılmaz, bu puanların yılsonunda sıfırlanacağı konusunda uyarıda bulundu. Yılmaz, tüketicilere banka ve sadakat kartlarda toplanan, para puan, mil puan ve puanlar yeni bir mal ve hizmet almaya yetiyorsa bunu mutlaka kullanmalarını önerdi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir