Malatya'nın iki önemli pazarı yenileniyor

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya ekonomisine yılda 2.5 milyar liralık girdi sağlayan kayısıya yatırıma devam edeceklerini belirtti. Hizmet alanı yetersiz kalan Şire ve Buğday pazarları da yeni yerlerinde halkla buluşacak.

EKONOMİ 15.02.2021, 20:04
Malatya'nın iki önemli pazarı yenileniyor
banner930

MALATYA (İGFA) - Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan beraberinde Genel Sekreter Cemal Nogay, Genel Sekreter Yardımcısı Latif Okyay ve MASKİ Genel Müdürü M. Yaşar Karataş ile birlikte Malatya Ticaret Borsa Başkanı Ramazan Özcan ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.

Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan, yeni yapılacak olan Şire Pazarı, Buğday Pazarı ve lisanslı depoculuk ile ilgili kuru kayısının geleceği ve yapılması gerekenlerle ilgili yapılması gerekenleri Başkan Selahattin Gürkan ve heyetle istişare edeceklerini belirtti.  Mevcut Şire ve Buğday pazarlarının fiziki ve sağlığın yanı sıra trafik açısından da yetersizliğinden kaynaklanan eksikliklerden yeterli hizmeti veremediğini vurgulayan Özcan, "Son zamanlarda bu pazarlarla ile ilgili kamuoyunda ve esnafta ciddi bir beklenti oluştu” dedi.

GÜRKAN: MALATYA’MIZA YAKIŞIR BİR ŞİRE PAZARI İNŞA EDECEĞİZ

Büyükşehir Belediyesi olarak istişareye büyük önem verdiklerini belirten Başkan Gürkan ise, “ Şehrin planlanmasında ve yol haritasının belirlenmesinde, kentin yön pusulası belirlenirken ilgili paydaşlarla da bunun istişare edilmesi olmazsa olmazlarımızdandır. Borsa Başkanımızla da özellikle Şire Pazarı'nın yapılması ile ilgili çok yakın görüşmelerde bulunduk. Projenin çizilme aşamasında ilgili taraflarla ayrı ayrı görüşülerek onların istek ve beklentileri doğrultusunda bir proje yapılacak. Fırat Kalkınma Ajansı ile yaptığımız protokoller neticesinde öncelikle sosyal donatı alanlarının bir an önce yapılması için çalışmaları başlattık" açıklamasında bulundu.

Borsa Başkanı  Ramazan Özcan'ın Şire ve Buğday pazarları ile ilgili çalışmalarını dosya halinde kendilerine sunduğunu vurgulayan Selahattin Gürkan, "Özellikle Yeni Şire Pazarı'nda yer tahsisi ve satışın hangi usul esaslara göre gerçekleştirileceğini MTB Başkanımızla görüşeceğiz. Gerekirse diğer paydaşlarımızla bu konunun değerlendirmesini yapacağız. Şire Pazarı ile birlikte eş zamanlı olarak Buğday Pazarı'nın da yapımına başlanacak. Ayrıca Fidancılar için ayrı bir çalışma içerisindeyiz. Sanayi esnafımızın mevcut alanları yetersiz. Bununla ilgili Altay Kışlası'ndan yer temini yapıldı” dedi.

 

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir