Göreve geldikten sonra Merkezefendi Belediyesi'nin gerçek belediyecilik ilkelerinin tümünü hayata geçireceğini vurgulayan Cumhur İttifakı Adayı Ekrem Başer, özellikle dar gelirli aileler için önemli projeleri uygulamaya koyacaklarını söyledi. Başer, özellikle dar gelirli vatandaşların aile bütçesine önemli kazanımlar sağlamak adına bir dizi projeyi vakit geçirilmeden hayata geçireceklerini dile getirdi.

Whatsapp Görsel 2024 03 01 Saat 15.30.25 1Da638F6

“SÜT DAĞITIMINA DEVAM, HALK EKMEK NOKTALARI 2 KATINA ÇIKACAK”

Merkezefendi Belediyesi'nin hali hazırda yürüttüğü sosyal projelerinin devam edeceğinin daha önce ilan eden Başer, “Vatandaşımızın teveccühü ile dönemimizde, her eve süt dağıtımı sürecek. İlçede kurulan Halk Ekmek satış noktaları en az 2 katına çıkarılacak. Belediyenin insana dokunan projeleri, kendi dönemimizde de devam edecek. Hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bu hizmetleri üzerine ekleyerek sürdüreceğiz" dedi.

Whatsapp Görsel 2024 03 01 Saat 15.30.25 286B02A8

“SOYAL MARKETLER YÜZ GÜLDÜRECEK”

Merkezefendi’de fırsat eşitsizliğini giderecek önemli bir projeyi daha açıklayan Başer, “Dar gelirli vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını uygun rakamlara alabilecekleri Sosyal Marketler açacağız. Sosyal marketler için şu an öncelikli lokasyonlar belirlendi. Projenin detayları da tamamlandı. Merkezefendi Belediyesi'nin marketleri, dar gelirli vatandaşların tüm genel gereksinimlerini karşılamak amacıyla kâr amacı gütmeden çalışacak” dedi.

Whatsapp Görsel 2024 03 01 Saat 15.30.25 B2408786

Yüksel Kepenek Mazbatasını Ailesiyle Birlikte Aldı Yüksel Kepenek Mazbatasını Ailesiyle Birlikte Aldı

“YEREL MARKETLERLE İŞ BİRLİĞİNE GİDİLECEK”

Başer, oluşturulacak özel bir sistemle sadece ihtiyaç sahiplerine hizmet edecek olan bu marketler için yerel marketlerle de iş birliğine gidileceğini belirterek, “Sosyal Marketler, satın alma, depoculuk, tedarik ve satış birimleriyle istihdam yaratacak. Sosyal Marketlerin personeli yine dar gelirli ailelerin içinden iş ihtiyacı olan bireylerden ve ekonomik desteğe ihtiyacı olan üniversite öğrencilerinden oluşturulacak” dedi.

 Proje, Başer'in ilk 1 yıl içinde ortaya koyacağı öncelikli projeler arasında yer alıyor.