Yasin Öztürk Seçimi Değerlendirdi: “En Başta Kendimizden Başlamak Lazım” Yasin Öztürk Seçimi Değerlendirdi: “En Başta Kendimizden Başlamak Lazım”

Tüm Emeklilerin Sendikası Denizli Şubesi, Candoğan Parkında yaptığı basın açıklamasında emeklilerin taleplerini karşılamayanlara oy vermeyeceklerini dile getirdi. Siyasi parti temsilcilerinin de destek verdiği açıklamayı Tüm Emeklilerin Sendikası Denizli Şube Başkanı Mesdan Yıldırım okudu.

Ülke gündeminin yoğunluğuna değinen Yıldırım, bu yoğunluğun arasında emeklilerin de geçinemediklerini vurguladı. "Biz emekliler yalanlarınıza, sahte emekliler yılınıza inanmıyoruz" diyen Yıldırım şöyle devam etti; "Emeklilerin halinin görülmemesini hak etmiyoruz! Emekliye gelince kaynak yok, 7 bin TL artış yapmamız halinde bütçeye ağır yükü var, yatırımları durdurmamız, memurların yarısına maaş ödemememiz gerekir bahanesine sığınıyorlar. Oysa şirketlerin milyarlarca lira vergi borcunu silen, kur korumalı mevduata, Hazine garantili otoyol, köprü ve şehir hastanelerine milyarlarca dolar ödeyen iktidar emekliye gelince kaynak yok yalanına sığınıyor."

"SARAYA DEĞİL EMEKLİYE BÜTÇE"

Emeklilerin ve emekçilerin sabrının tükendiğini belirten Yıldırım, "Bu ülkenin kaynakları ülke nüfusunu refah içinde yaşatmaya yeterlidir. Sorun kaynak değil, üretim değil, bölüşümdeki tercih sorunudur. Seçime değil geçime bütçe istiyoruz. Saraya değil emekliye bütçe istiyoruz.  Biz emekliler bu seçimleri böyle değerlendireceğiz. Ayrıca madem gündemimiz yerel seçimler, yerel yönetimlerden de taleplerimiz var. Eğer ki bu taleplerimiz karşılık bulmayacaksa bizden de oy yok" ifadelerini kullandı.