Mesleki eğitimde Denizli’nin önde gelen okullarından olan DOSTEK Koleji, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı Ercan Alpay ve beraberindeki heyeti ağırladı. Ziyarette Başkan Alpay’a Denizli İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Emin Oğur, Denizli OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Necip Filiz ve DOSTEK Koleji Müdürü Saadettin Dumlu da eşlik etti. 

Dostek222

“SİZLERDEN RİCAMIZ; MESLEĞİNİZE VE KAZANIMLARINIZA SAHİP ÇIKIN”

Başkan Alpay ve beraberindeki heyet okulda incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında bilgi aldı.  DOSTEK Koleji öğrencileriyle biraraya gelen Başkan Ercan Alpay, mesleki eğitimin ülke kalkınmasındaki öneminden bahsederek; “Kıymetli gençler meslek liselerinde aldığınız eğitimler, kazanımlar gelecekte yaşamın her alanında sizlere büyük avantajlar sunacaktır. Sizlerden ricamız; mesleğinize ve kazanımlarınıza sahip çıkın. Her biriniz okulunuzdan mezun olduktan sonra teknisyen unvanı kazanacaksınız. İyi şartlarda istihdam edilmeniz ve ülkemizin gelişmesinde büyük faydalar sağlamanız gerekmektedir. Okulunuzun sunduğu imkanlar sizleri başarıya götürecektir. Bu kapsamda Denizli’ye böyle bir okul kazandırılmasında emeği geçenlere, Denizli OSB Yönetim Kurulu’na ve sanayicilerimize teşekkür ederiz” dedi.

+ D S C 3937

Denizli Çözüm Koleji Bilim Şenliği Renkli Geçti Denizli Çözüm Koleji Bilim Şenliği Renkli Geçti

BAŞKAN ALPAY VE HEYETTEN DOSTEM’E ZİYARET

Daire Başkanı Ercan Alpay ve beraberindekiler daha sonra Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nde hizmetlerini sürdüren DOSTEM Mesleki Eğitim Merkezi’ni de ziyaret etti. Ziyaretinde eğitim ortamlarını inceleyen Başkan Alpay, DOSTEM Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Hakkı Öztürker’den çalışmalar hakkında bilgi aldı. Atölyelerdeki kursiyerler ve çırak öğrencilerle de bir süre sohbet eden Başkan Alpay, Türkiye’deki ilk özel mesleki eğitim merkezi olan DOSTEM’in kente kazandırılmasında emeği geçen Denizli OSB Yönetim Kurulu’na ve DOSTEM Mesleki Eğitim Merkezi idarecilerine teşekkür etti.

Whatsapp Image 2024 04 15 At 15.40.26