Ak Parti’nin 29 Ekim Bulvarı üzerindeki Özay Gönlüm Meydanı’ndaki mitingi büyük coşkuya sahne oldu. Denizli’ye 40’ncı ziyaretini gerçekleştiren Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı dinlemeye gelen kalabalık meydanı doldurdu.

Programda Erdoğan’dan önce AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan halka hitap etti.

Erdoğan sahneye Zolan ve Güngör ile birlikte çıktı. İkilinin ellerini kaldıran Erdoğan halkı selamladı. Erdoğan Denizlililere seslenerek; “Bugün Denizli yine bir başka güzel... Esen yeller seni söyler Denizli. Açan güller seni söyler Denizli. Bütün yollar seni söyler Denizli. Yarenimsin, cananımsın, canımsın Denizli… Rabbim seni kem gözlerden korusun. Havası ayrı güzel, insanı ayrı güzel... Coğrafyası bir başka güzel…

Denizlimizde sizlerle beraber olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Ne diyor rahmetli Özay Gönlüm’ün derlediği o güzel Denizli türküsünde: Asmam yıkıldı,. Suyu sıkıldı. Bugün gocagızı görmedim canım sıkıldı. Bizim de Denizli’ye gelip sizlerle kucaklaşmayınca canımız sıkılıyor” ifadelerini kullandı.

M İ T İ N G1

YÜZDE 50’NİN ÜZERİNDE OY BEKLİYORUM

Ak Partili eski başkandan Ak Partili Eski Meclis Üyesine: “Bu Milletin Yakasından Düşün” Ak Partili eski başkandan Ak Partili Eski Meclis Üyesine: “Bu Milletin Yakasından Düşün”

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Yaklaşık 10 aylık bir hasretin ardından yine sizlerle beraberiz. Mayıs ayındaki seçimlerde Cumhurbaşkanlığında yüzde 44, milletvekillerinde yüzde 45 oy oranlarında destek verdiniz. Ama bu oy oranları aramızdaki seviyesini yansıtmadığına inanıyorum. Denizli’den en az yüzde 50 üzerinde oy bekliyorum.

Eksiklerimizi tamamlayacağız. Mesajlarımızı ulaştıramadığımız insanlarımız varsa bir yolunu bulup mutlaka onlara ulaşacağız.

Ülkemize dair hayallerimizi ve hedeflerimizi çok daha etkili bir şekilde anlatmaya gayret edeceğiz. Cumhur İttifakı’na gönül veren kardeşlerimizle birlikte muhalefetten umudunu kesen insanlarımızı da muhabbetle bağrımıza basacağız. Denizli’de hak ettiğimiz ve olmayı arzuladığımız yere mutlaka geleceğiz. Bu mücadelede bizi yalnız bırakmayın”

M İ T İ N G2

ENFLASYONDA DÜŞÜŞ İÇİN '2024'ÜN SONUNU BEKLEYİN' MESAJI

Enflasyon sadece bizim değil, tüm Türkiye'nin baş başa kaldığı bir sorun olduğunu söyleyen Erdoğan, “Bugün içinde 21 ambulansın, 2 bin 380 tonluk sivil yardım gemimiz Mısır'a vardı. 6 Şubat depremlerinin yaralarının sarılması için çabalarımız devam ediyor.

2024 yılı için enflasyon oranları üzerinde zamlar yaptık. Bu yılın sonuna doğru enflasyonun hızla düşmesiyle rahat bir nefes alacağız. Ekonomi başta olmak üzere her alanda hedeflerimize ulaşacağız. Bu vatan topraklarını evlatlarımıza en huzurlu, en güvenli, en müreffeh şekilde teslim etmek boynumuzun borcu. Son 10 yılda yaşadıklarımız başka ülkenin başına gelse, şimdiye darmadağın olmuştu. Bekleyenlerin hevesleri bir kez daha kursaklarında kalacak." Diye konuştu

M İ T İ N G3

“NE DERSENİZ DEYİN, YAPTIK, GÖKLE BULUŞTURDUK”
Türkiye Yüzyılı vizyonunun en önemli ayaklarından birinin savunma sanayi ve teknoloji olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu konuda Türkiye’yi dünyanın en üst ligine çıkardıklarını ifade etti. Karşılaştıkları pek çok zorluğa rağmen kara, hava ve deniz platformlarında onlarca projeyi son bir yıl içerisinde hizmete aldıklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Göreve geldiğimizde yüzde 20 civarında olan yerli üretimin payını yüzde 80’ler seviyesine çıkardık. Terörle mücadelede kullandığı silahların bile çoğunu yurt dışından temin eden ülke tablosuna son verdik. Artık her şey bizim, kendimiz üretiyoruz. İhtiyacımız olan silahların tamamını kendimiz üretebiliyoruz. Bununla yetinmiyoruz, dost ve kardeş ülkelere ihraç ediyoruz. Geçen sene 5,5 milyar dolar savunma ihracatı gerçekleştirdik. Kendi savaş gemisini yapan 10 ülkeden biriyiz. Gemilerimiz sadece kendimiz tasarlamak ve üretmekle kalmıyor, silah sistemlerinden radarlara kadar birçok teknolojiyle yine biz geliştiriyoruz. İHA, SİHA, Akıncı şimdi en son KAAN’ımız çıktı. Uzaya astronotumuzu gönderdik. ANKA 3’ün de hizmete girmesiyle çığır açtık. 5. nesil savaş uçağımız KAAN ilk uçuşunu icra etti. 15 yıllık çabanın, gayreti olan KAAN dünkü testle kritik bir eşiği daha aştı. Allah nasip ederse 2028 yılı sonunda KAAN’ın Hava Kuvvetlerimize katılmasını planlıyoruz. Varsın birileri 'Yapamazsınız, başaramazsınız' desin. Ne derseniz deyin, yaptık, gökle buluşturduk.” ifadelerini kullandı.

Editör: Orhun Çoban