CHP Pamukkale Belediye Başkan Adayı Ali Rıza Ertemur, İstiklal Caddesi’nde bulunan seçim koordinasyon merkezinin açılışını gerçekleştirdi. Açılışa CHP Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Serinhisar Belediye Başkanı Hüseyin Gemi, CHP Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Coşkun, CHP Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu, ilçe belediye başkan adayları, partililer ve vatandaşlar katıldı.

I M G 20240217 W A0036

Açılışta, Pamukkale’de değişim isteyen vatandaşlara seslenen Ertemur; “Kaderine terkedilmiş bir Pamukkale var… Ama artık yeter diyoruz! Bu sorumsuzluğa vurdumduymazlığa bir son vermek için yola çıkıyoruz. Pamukkale’yi hak ettiği hizmetle tanıştırmak için kolları sıvadık! Biz hazırız!” dedi.

Pamukkale Belediye Başkan Adayı Ali Rıza Ertemur’un açılış konuşmasında öne çıkan noktalar şu şekilde;

“ARTIK YETER DİYORUZ”

“Bugün burada emeği bir şirketin insafına bırakılmış Uzunpınar’ın kekik kokusu var! Asmalıevler’in Hürriyet’in çamurlu ayakları var! Adı besici olup da hayvanı kalmamış; Gözler’den Kurtluca’dan gelen büyükbaş hayvan üreticilerimiz var! Deliktaş’tan, Fatih’ten gelen nasırlı eller var! Siteler’den Kınıklı’dan gelen yüreği sancılı emeklilerimiz var! Bağbaşın’dan Kervansaray’dan gelen Yörüklerin dastarı var! Yunusemre’den gelen, ülkesinden umudunu kesmiş, yurtdışında yaşamanın yollarını arayan üniversitelilerimiz var! Karahayıt’tan, Pamukkale’den gelen dertli turizm esnafımız var! Pınarkent’ten, Güzelköy’den gelen canlar var. Kısacası bugün burada kaderine terkedilmiş bir Pamukkale var… Ama artık yeter diyoruz! Bu sorumsuzluğa vurdumduymazlığa bir son vermek için yola çıkıyoruz.

I M G 20240217 W A0035

MERKEZEFENDİ, HONAZ, BOZKURT’U ÖRNEK GÖSTERDİ

Pamukkale’yi bütün renkleri ile birlikte yaşayan hemşerilerimize vermek için yola çıkıyoruz! Belediyecilik hizmet işidir, vicdan işidir, aşk işidir. Bunun çok güzel örnekleri var. Bakın bir cadde, bir meydan, bu şehri ikiye böldü. Bir taraf yeşilin, konforun ve sosyal belediyeciliğin rengine bürünürken diğer taraf çamurda, karanlıkta kaldı. Merkezefendi ve Pamukkale’yi anlatıyorum sizlere. Biz bugün karanlıktaki Pamukkale’yi aydınlatmaya geliyoruz! Karşıyaka’daki, Dokuzkavaklar’daki hemşerim ekmeği 5 liradan almak için Sevindik’e gidiyor! Pamukkale’mizi Halk Ekmeğe kavuşturacağımızın sözünü vermeye geldim! Bakın her yıl belediye bütçesini, alacağını vereceğini, çarşaf çarşaf belediye binasına asarak vatandaşı ile paylaşan bir belediye var. Honaz Belediyesi! Ben de bugün size adil, şeffaf ve hesap verebilen bir belediye başkanı olacağımın sözünü vermeye geldim! Kendi küçük ama üreten belediyecilik anlamında kocaman işlere imza atan bir belediyecilik örneği var önümüzde! Bozkurt Belediyesi! Bugün üreten bir Pamukkale için projeler hayata geçireceğimizin sözünü vermeye geldim!

I M G 20240217 W A0034

MHP İl Başkanı Türkeş’in Ölüm Yıldönümünde Mesaj Yayınladı MHP İl Başkanı Türkeş’in Ölüm Yıldönümünde Mesaj Yayınladı

“PAMUKKALE’MİZİ SOSYAL BELEDİYECİLİKLE TANIŞTIRACAĞIMIZIN SÖZÜNÜ VERMEYE GELDİM”

Pamukkale’mizin 61 mahallesinde kendimizi anlatmak, projelerimizi duyurmak için sahadayız. Geçen gün bir hanım kardeşimiz yanıma geldi ve “Benim çocuğum 2 aydır okula giderken benden süt istiyor alamıyorum” dedi! Boğazım düğümlendi. Memleketimdeki çocuklarımızı Halk Süt ile buluşturacağımızın sözünü vermeye geldim! Bir başka amcamızla olan sohbetimizde bana elektrik faturasını ödeyemediğini söyledi. Kışın ortasındayız; kömürünü alıp da sobasını yakamayan evler var memleketimde. Pamukkale’mizi sosyal belediyecilikle tanıştıracağımızın sözünü vermeye geldim! Kısacası rant odaklarına değil, Pamukkale halkına hizmet edecek bir belediyeciliğin sözünü vermeye geldim!

I M G 20240217 W A0033

“RANT MERKEZİ HALİNE GELMİŞ PAMUKKALEMİZİN KADERİNİN DEĞİŞMESİ GEREK”

Milletvekilliği yaptım. Ankara’da memleketim için bir dizi çalışmalarda bulundum. Ancak içimde her daim daha fazlası vardı. Daha çok hemşerime hizmet edebilme hayalim vardı. İnşallah bu dönem de hepimizin hayalindeki Pamukkale’ye hizmet etme şansına sahip olacağım. Aday olarak açıklandığım günden bugüne Ali Rıza abi neden Pamukkale’ye belediye başkanı olmak istiyorsun? Görmüyor musun Pamukkale Belediyesi’nin halini? diyenler oldu… Ben de onlara şu cevabı verdim: Adeta bir rant merkezi haline gelmiş Pamukkalemizin kaderinin değişmesi gerek! Pamukkalenin talan edilmesine izin vermeyeceğim dedim. Ama bunu birlikte başaracağız.

I M G 20240217 W A0031

“SENE OLMUŞ 2024, HALA YOL SORUNU YAŞIYORUZ”

Bugün adını dünyaya duyuran Pamukkale’mizde, sene olmuş 2024, hala yol sorunu yaşıyoruz. Ayvası ile narı ile kekiği ile nam salan memleketimde yağmurları bereket olarak karşılayacakken, her damla yürek sızımız haline geldi. Acaba bugün Asmalıevler’de su baskını olur mu? Acaba bugün Akköy’de sel yaşanır mı? Bugün Halk Caddesi’ni su basar da esnaf kardeşim mağdur olur mu diye düşünür olduk. Şimdi soruyorum size, benimle birlikte yolları açmaya var mısınız?

I M G 20240217 W A0030

“EĞER SİZ DE HAZIRSANIZ, BUYRUN BAŞLAYALIM”

Benim söylemekten hicap duyduğum bir konu daha var! Bakın çöpler! Daha doğru düzgün çöpleri bile toplayamayan bir belediye ile yönetiliyoruz. Şimdi seçim önü diye alelacele yollara tampon çözümler bulmaya çalışıyor. Ama o yamalar tutmuyor. Tutmaz. Pamukkaleli hemşerim de bu numaraları yutmaz! Peki yaşanılır bir Pamukkale’yi nasıl inşa edeceğiz? Paranın sahibi sizsiniz. Sizlerden alınan vergilerle hizmetler yapılıyor. Sizlere sormadan, tek başımıza “ben yaptım oldu’ anlayışına son vermek için bu yola çıktık! Bütçemizi hazırlarken sizlere soracağız. Mahalle mahalle dolaşıp, muhtarlarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla, hemşerilerimizle bir araya geleceğiz. Birlikte gönüllerimizi birleştireceğiz! Kadınlara, çocuklarımıza, gençlerimize, özel insanlarımıza, işsizlerimize, emeklilerimize, çiftçilerimize, üreticilerimize, sokaktaki canlarımıza huzurlu ve mutlu yaşayabilecekleri bir Pamukkale’yi birlikte inşa edeceğiz! Sizlerle birlikte biz Pamukkale’yi hak ettiği hizmetle tanıştırmak için kolları sıvadık! Biz hazırız! Eğer siz de hazırsanız, buyrun başlayalım.

I M G 20240217 W A0029