“Önce Pamukkale, önce Pamukkaleli kazanacak” diyerek yola çıktıklarını belirten CHP Pamukkale Belediye Başkan Adayı Ali Rıza Ertemur, 31 Mart’ın ardından hayata geçireceği bir projeyi daha açıkladı.

“YÜKSEK FATURALARA SON VERECEĞİZ”

Tavas Belediye Başkanı Tatık Makamına Oturdu Tavas Belediye Başkanı Tatık Makamına Oturdu

Ertemur, Pamukkale’ye kuracakları güneş enerjisi tarlaları ve çatı güneş enerji santralleri ile vatandaşın ucuz enerjiye ulaşımını sağlayacaklarını belirterek, “Vatandaşlarımız evinin faturasını, tarlada üretim için harcadığı elektriğin, suyun faturasını ödeyemez durumda. Bu duruma çözümleri yok, destekleri yok. Biz bu anlayışa dur diyeceğiz. Vatandaşımıza ucuz enerjiyi ulaştıracağız.

Vatandaşımızın cebindeki yangını söndüreceğiz. Pamukkale’mizi ucuz enerji ile buluşturacağız. Bunu nasıl mı yapacağız? Pamukkale’mize kuracağımız güneş enerji tarlaları ve belediye ait binaların çatılarına güneş enerjisi panelleri ile üreteceğimiz enerjiyi ilçemize yansıtacağız. Vatandaşımız ucuza elektrikle buluşacak. Üreticimiz ucuz enerji ile üretecek. Üreticimiz ürettikçe Pamukkale’miz kazanacak. Üreticiden, vatandaşa cepteki fatura yangını sona erecek. Önce Pamukkale, önce Pamukkaleli kazanacak” dedi.

Whatsapp Görsel 2024 03 03 Saat 12.49.32 03Bb948B