Yasin Öztürk Seçimi Değerlendirdi: “En Başta Kendimizden Başlamak Lazım” Yasin Öztürk Seçimi Değerlendirdi: “En Başta Kendimizden Başlamak Lazım”

Denizli’de seçim sonucu en çok merak edilen ilçelerin başında Pamukkale geliyor. Pamukkale’de iki dönemdir istediği sonucu alamayan CHP ise bu kez il eski başkanı ve eski milletvekili Ali Rıza Ertemur’u aday göstererek seçimini örgütten yana kullandı.  İlçede adayların belirlenmesi süreci seçimin kaderini de etkiledi. Adayların saha performansının belirleyici olacağı yorumları sıklıkla yapıldı. Seçimin vazgeçilmesi anketler ve veri araştırmaları da 31 Mart’a yaklaşıldıkça öne çıkmaya başladı.

Whatsapp Görsel 2024 03 13 Saat 3

SEÇİM EKİBİ PAYLAŞTI

Bu aşamada Ertemur’un seçim ekibi ‘veri araştırmacısı’ Murat Kızılboğa’nın sosyal medyada Pamukkale’ye ilişkin paylaşımını gündeme getirdi. 10 yıldır AK Partili isimler tarafından yönetilen Pamukkale’de Kızılboğa’nın paylaştığı anket sonuçlarına göre seçmen tercihini değişimden yana kullanıyor. Ertemur’un seçim koordinasyon merkezinden yapılan yazılı açıklamada; “Veri Analisti Murat Kızılboğa’nın paylaştığı anket sonucuna göre Pamukkale’de, CHP’nin Adayı Ali Rıza Ertemur 44,2 puanla seçim yarışını önde götürüyor."