Olay, 23 Mart 2021 günü Pamukkale ilçesi 15 Mayıs Mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre Meral S. (51) 10 gün önce eşi Erkan S. (52) ile aralarındaki tartışmanın ardından kızı Özlem Y.’nin evine yerleşti. Bu durumu sindiremeyen Erkan S., kızının yaşadığı 6 katlı apartmana girerek, 6. katındaki boş dairede bir süre bekledi. O sırada boş dairedeki camlara ‘Dön yuvana’ şeklinde yazı yazması dikkatlerden kaçmadı. Evde bulunan damadı Hasan Y. ile kızı Özlem Y.’nin uyumasını bekleyen Erkan S., daha sonra 6. kattan 5. kattaki dairenin balkonuna ip yardımıyla sarkarak atladı.

AW073902_05

“NAMUSUMU TEMİZLEDİM” DİYEREK KAÇMAYA ÇALIŞTI

Eşinden Boşanmak İstemiyen Koca  Kendine Zarar Vermeye Kalktı Eşinden Boşanmak İstemiyen Koca Kendine Zarar Vermeye Kalktı

Katil eş, balkonuna atlayarak girdiği dairede eşi Meral S.’yı bıçak darbeleri ile ağır yaraladı. 10’nun üzerinde bıçak darbesi alan Meral S., kanlar içerisinde yerde kaldı. O sırada evden kaçmaya çalışan katil eş, “oh be, namusumu temizledim” diyerek bağırdığı öğrenildi. Çevredeki esnaflar, koşarak kaçmaya çalışan Erkan S’yi durdurarak bölgeye sevk edilen polis ekiplerine teslim etti. Bölgeye sevk edilen sağlık ekipleri ise ağır yaralanan Meral S.’ye ilk müdahalede bulunduğu Meral S. ise olay yerinde hayatını kaybetti.

AW073902_02

MÜEBBET HAPSE İTİRAZ EDİLDİ

Çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Erkan S., sonrasında görülen duruşmalarda müebbet hapse çarptırıldı. Verilen karar sonrasında sanık Erkan S.’nin avukatları dosyayı istinafa taşıdı. Antalya Bölge Adliye Mahkemesi 1. Ceza Dairesi tarafından incelenen dosya; Erkan S.’nin dosyasında her hangi bir usulsüzlük olmadığı, sanık Erkan S.’nin kendisini cezadan kurtarmak için tahrik edildiği iddiasında bulunduğu gerekçesiyle başvuruyu reddetti. Bu karar üzerine sanık avukatları, bu kez de konuyu Yargıtay’a taşıdı.