14 Mayıs Genel Seçimleri öncesi siyaset sahnesi de hareketlendi. Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili seçimlerine sayılı günler kala AK Parti heyeti, Demokratik Sol Parti’yi ziyaret etti.   AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik; Demokratik Sol Parti’yi ziyaret etti. Binalı Yıldırım; “Beraber yol yürüyeceğimizi düşündük!” ifadelerini kullanırken DSP Genel Başkanı Önder Aksakal; görüş alışverişlerinde bulunduklarını belirtti ve ziyaret için AK Partili kurmaylara teşekkür etti.

934839_801649476588093_8022600021403076276_n

Görüşmede AK Partili heyetin, DSP’nin Türkiye Büyük Millet Meclisinde temsil edilmesi önerisini götürdüğü öğrenildi. DSP’nin Cumhur İttifakı listelerinden seçime girebileceği ve AK Parti’nin kontenjan ayıracağı öne sürüldü. Kontenjanla ilgili sayı ve bölgelerle ilgili görüşmelerin DSP’nin vereceği nihai karar sonrası yapılacak toplantıda belirleneceği açıklandı. Toplantıda DSP heyetinde yer alan Denizlili Hasan Erçelebi’nin AK Parti listelerinden seçime gireceği yönünde değerlendirildi.

DSP VE CHP’DE 2 DÖNEM VEKİLLİK YAPTI!

Hasan Erçelebi 1997 seçimlerinde Demokratik Sol Parti’den milletvekilliği adaylığını koymuş ve 21. Dönemde büyük bir sürprize imza atarak milletvekili seçilmişti. Sonraki süreçte CHP’ye katılan Erçelebi; 2007 seçimlerinde de milletvekili seçilmeyi başarmış ve 23. Dönem de mecliste CHP saflarında yer almıştı.

HASAN ERÇELEBİ KİMDİR ?

Denizli Babadağ’da Yangınla Mücadele 22 Saati Buldu Denizli Babadağ’da Yangınla Mücadele 22 Saati Buldu

Hasan Erçelebi, 3 Mayıs 1955'te Denizli Tavas'ta doğdu. Babasının adı Enver, annesinin adı Mevlüde'dir. Öğretim Üyesi; Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitim Yönetimi ve Teftiş Planlaması Bölümü'nü bitirdi. Yüksek lisansını aynı fakültede, doktorasını Ankara Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde tamamladı. Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü'nde eğitim uzman yardımcısı olarak çalıştı.

Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Denizli Eğitim Yüksekokulu'nda öğretim görevlisi olarak ders verdi. Yardımcı doçent oldu. Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Kurucu Öğretim Üyesi olarak görev yaptı. Aynı Fakülte'de Dekan Yardımcılığı, Sınıf Öğretmenliği Bölüm Başkanlığı, PAÜ Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü ve Genel Sekreterliği görevlerini yürüttü. ABD Minnesota ve Arizona Üniversitelerinde öğretmen yetiştirme konusunda inceleme ve araştırmalarda bulundu. Araştırmaları değişik yayınlarda yer aldı. 21. Dönem Denizli Milletvekili. Orta düzeyde İngilizce bilen Erçelebi, evli ve 2 çocuk babasıdır.