Merkezefendi İlçesinde bulunan Fatih İlkokulu Ankara TED Kolejinde gerçekleştirilen, Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu tarafından yapılan yarışmada büyük başarı elde etti. Oyuncu Beyinler Turnuvası Türkiye Finali için 47 ilden iki bine yakın öğrenci katıldı.

Dördüncüsü gerçekleştirilen turnuvada, İlkokul Kategorisinde 24, Junior kategorisinde 14 öğrenci toplamda 38 öğrenci ile yarışmaya katılan Fatih İlkokulu iki Türkiye birinciliği kazandı.

Fatih Ilkokoulu 2

“DENİZLİ’NİN VE OKULUMUZUN İSMİNİ BÜYÜK BİR BAŞARIYLA DUYURDUK”

Yarışmanın çok çekişmeli geçtiğini belirten Fatih İlkokulu Danışman Öğretmeni İlyas Erel, “Yüz yüze yapılan yarışmada okul öğrencilerimizden Bedirhan Ali Dayan ve İbrahim Sarı İlkokul Kategorisi Türkiye 1. Oldular.  Fevzi Anıl Hançarlı Türkiye 3.sü, Burak Saluç Türkiye 4.sü, Kerem Tarım Türkiye 5.si, Dorukan Oruç Türkiye 6.sı, Emir Ege Arslanyörür Türkiye 8.si ve Elanur Dereköylüoğlu Türkiye 9.su oldu. Aynı yarışmanın junior kategorisinde de öğrencilerimiz Kamil Selim Özlüsöz Türkiye 2.si, Hüseyin Efe Ulukaya Türkiye 3.sü, Elif Nisa Bağışlamış Türkiye 4.sü ve Hilal Betül Erhan Türkiye 10.su oldu. Öğrencilerimizi ve öğrencilerimizin yetişmesinde büyük emekleri olan öğretmenlerimizi kutluyorum. Tebrik ediyorum. Yarışmaya katılmakta bize büyük destek veren velilerimize de ayrıca teşekkür ediyorum. Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonun çok önemli yarışmasında Denizli’nin ve okulumuzun ismini büyük bir başarıyla duyurduk. Önümüzdeki yarışmalara da katılarak şehrimizi en güzel şekilde temsil etmeye devam edeceğiz. Yarışmada büyük başarı elde eden öğrencilerimiz içinde küçük bir kutlama yaptık”  dedi

Fatih Ilkokoulu 3

“YENİ DÖNEM PLANLAMALARINA BAŞLADIK”

Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve TED Ankara Koleji iş birliği ile bu yıl ilk defa tek merkezde topladıklarını söyleyen Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Federasyon Başkanı Şaban Kurt, “Öğrencilerimiz final heyecanını doyasıya yaşasın, rakipleri ile bir araya gelerek turnuva havasını solusun diye aldığımız final kararının ne kadar doğru olduğunu açılış yaptığımız salon dolup taşınca bugün bir kez daha anladık. Annesi, babası, kardeşi hatta anneannesi ile birlikte ailece gelinen bir turnuvada anladık ki sadece organizasyon yapmıyor aynı zamanda aile oluyoruz 

Bizleri hem duygulandıran, hem heyecanlandıran, hem de çalışma azmimizi artıran Oyuncu Beyinler Turnuvası Türkiye Finali sonrası yeni dönem planlamalarına başladık bile.” Dedi.

KPSS Ön Lisans Başvuruları Başladı KPSS Ön Lisans Başvuruları Başladı

Fatih Ilkokoulu 1

Editör: Orhun Çoban