Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi 2023 yılı kurbanlık satışına başlandı. Besihanelerde üreticilerin sattığı küçükbaş kurbanlık fiyatları 6 bin liradan başlıyor, besi ve yaş durumuna göre daha yüksek rakamlara çıkıyor. Denizli Bölgesi Hayvancılık Kooperatifleri (HAYKOOP) Bölge Birliği Başkanı Mehmet Varol, günümüzün ekonomik şartlarında insanların kurban kesmelerinin zorlaştığını belirterek, pek çok insanın kurban kesemeyeceğini, kesilmediği için de hazırlanan kurbanlıkların çoğunun elde kalacağını öne sürdü.

pexels-photo-4921199

Örme Teknolojisi Ve Kumaş Hataları Semineri Gerçekleştirildi Örme Teknolojisi Ve Kumaş Hataları Semineri Gerçekleştirildi

CANLI HAYVAN PAZARINDA KURBANLIK SATIŞLARI BAŞLIYOR

Denizli Ticaret Borsası Canlı Hayvan Pazarında 2023 yılı kurban dönemi için padok tahsis ücretlerini ödeyen üreticilerin 5 Haziran'dan itibaren kurbanlıklarını getirmeye başlayacakları, ilk etapta büyükbaş hayvanların geleceği Canlı Hayvan Pazarında Kurban Bayramına 10 gün kala küçükbaş hayvanların da modern tesiste satışa sunulacağı öğrenildi. Kurbanlık fiyatlarının arife günü ve bayram sabahı düşmesi bekleniyor.