MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında flaş açıklamalarda bulundu. Bahçeli, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dile getirdiği 50+1 seçim sistemiyle ilgili de, "50+1’le seçilmesi demokrasiye örnektir. Dikkat edin muhtar seçmiyoruz. MHP olarak dün ne dediysek bugün de aynı görüşteyiz" ifadelerini kullandı. 

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin grup toplantısında yaptığı konuşmadan satır başları;

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi gelip geçici bir heves değildir. İşi bitince buruşturulup bir köşeye atılacak tek kullanımlık konjonktürle reçete hiç değildir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin aksayan, tekleyen yönleri varsa mutabakatla ele alınıp düzeltilmelidir.

Şeref Arpacı : “Daha Başlamadan Halkın Cebine El Uzatıldı” Şeref Arpacı : “Daha Başlamadan Halkın Cebine El Uzatıldı”

Sayın Cumhurbaşkanımızın değerlendirmeleri tutarlı ve anlamlı. Bizim paylaştığımız görüşler bellidir, hiç değişme göstermemiştir.

50+1’le seçilmesi demokrasiye örnektir. Dikkat edin muhtar seçmiyoruz. MHP olarak dün ne dediysek bugün de aynı görüşteyiz.

Sayın Cumhurbaşkanımızla diyaloğumuz hasbidir, harbidir, haysiyetlidir. Saygı ve sevgi temellidir. Hiç kimse de aramıza giremeyecektir.

Cumhur İttifakı ile ilgili polemik ve spekülasyon yapan kara sinek tabiatlı güruhun durumu "sineğin akıllısı kiraza biner şehre gider, sineğin aptalı gübreye düşer bunlar gibi ahıra gider.

Cumhurbaşkanımızın tespitleri tutarlı ve anlamlıdır. Bizim geçmişten bugüne söylediğimiz sözler de bellidir ve değişme göstermemiştir. Sistemin doğasını zedelemeyecek uzlaşı sağlanacaktır.

Dikkat buyurunuz milletvekili, belediye başkanı seçmiyoruz. Cumhurun bütününü temsil edecek Cumhurbaşkanını seçiyoruz.

MHP olarak dün ne dediysek, bugün de aynı düşüncedeyiz. Siyasi hayatımız boyunca kimsenin sırtına binmedik. Hiç kimseyi de sırtımıza bindirmedik. Onun bunun sırtından geçinen keneler bizi anlayamaz. Yük aldık, yük olmadık. Önce ülkem ve milletim demekten de asla vazgeçmedik