Denizli'de 3’ncü Kattan Düşen Adam Hayatını Kaybetti Denizli'de 3’ncü Kattan Düşen Adam Hayatını Kaybetti

Korkunç cinayet geçtiğimiz yıl Kasım ayında Denizli’nin Pamukkale ilçesi, Pınarkent Mahallesi’nde yaşanmıştı. 18 yaşındaki Elif I., bir yıllık evli olduğu kocası Ahmet Emre I. (25) tarafından gece geç saatlerde zorla sürüklenerek evden çıkarılmış, 82 metre sonra 4 bıçak darbesi ile öldürülmüştü. Katil zanlısı ifadesinde eşinin kürtaj yaptırdığını ileri sürmüş, otopsisinde ise genç kadının kürtaj yaptırmadığı ortaya çıkmıştı.

AW056157_02

“GAİPTEN SESLER DUYUYORUM DEMİŞTİ”

Denizli 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen yargılamada ‘Kadına Karşı Kasten Öldürme’, ‘Üstsoya Karşı Silahla Kemik Kırığına Neden Olacak Şekilde Yaralamak’ ve ‘Eşi Kasten Öldürmek’ suçuyla yargılanan sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi. Katil zanlısı koca mahkemedeki savunmasında; üç ayrı zamanda gaipten sesler duyduğunu söylemiş; “Bipolar bozukluk ve şizofreni rahatsızlıklarım var. Halamın kızı çocuğunu aldırdı. . Onlar kendi arasında bu konuyu konuşuyordu. Ben üstüme alındım. Eşim benden habersiz çocuk aldırdı sandım. Bana o esnada gaipten sesler geldi. Halamın kızı değil de eşim çocuk aldırmış gibi sesler duydum. Annem ve babamın bu konuyu konuştuklarına dair sesler duydum” ifadelerini kullanmıştı.

AW056157_05

“ÜÇ HAFTA HASTANEDE KALDI”

Mahkemede olay anını anlatırken gaipten duyduğu seslerin; eşinin kendisini aldattığını söylediği, sinirlenerek eşine tokat ve yumruk attığını, eşini sürükleyerek götürürken bu kez kaynanasının seslerini gaipten duyduğunu ileri süren sanık Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edilerek cezai ehliyetinin yerinde olup olmadığının belirlenmesi kararı verilmişti. Hastaneden mahkemeye gelen yazıda teşhis konulabilmesi için üç hafta hastanede yatması gerektiği belirtilmiş, sanık psikiyatri servisinde tedavi altına alınmıştı.

AW056157_04

“O RAPOR MAHKEMEYE ULAŞTI, SAĞLAM ÇIKTI”

Yaklaşık bir yıldır devam eden yargılamada karar günü yaklaşırken Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi tarafından sanık Ahmet. Emre. I. hakkında hazırlanan rapor da mahkemeye ulaştı. Raporda psikiyatri polikliniğine sevk edilen şüphelinin ruhsal durumu ile olay arasında bağ bulunmadığına dikkat çekildi, sağlam olduğu kaydedildi. Raporda; “‘Olay ile ruhsal durumu arasında illiyet bağı bulunmamaktadır. Bu fiile karşı ceza sorumluluğu tamdır. Durum bildirir, Sağlık Kurulu Raporu oybirliği ile karar verilmiştir” ifadeleri kullanıldı.

Elif I.’ın avukatı Kübra Kenanoğlu da yargılama sırasında sanığın akıl hastası olduğu yönündeki beyanların suçtan kurtulmaya yönelik olduğunu savunmuştu.

Yargılamanın karar duruşması 14 Kasım günü yapılacak.