Cumhur İttifakı Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Ekrem Başer, Merkezefendi’de hayata geçirmeyi planladığı Genç Mucitler Atölyesi Projesi’ni açıkladı. Başer; proje ile gençlere geniş ve modern çalışma ortamları, her türlü teknik ve teknolojik donanımın ücretsiz olarak sağlanacağını söyledi. Genç Mucitler Atölyesinde gençlerin, ileri teknoloji, robotik, kodlama, insansız hava araçları gibi stratejik alanlarda proje üretme imkanına kavuşacağını vurguladı.

Başer’den Denizli’de Çığır Açacak Pro (3)

“GELECEĞİN MUCİTLERİ YETİŞECEK”

Göreve geldikten sonra gençlerin her konuda önlerini açacak çalışmalara imza atmaya çalışacaklarını ve onları ülkelerine yararlı birer birey olabilmeleri yolunda kılavuz olacaklarını dile getiren Başkan Adayı Başer, projesi ile ilgili görüşlerini “Gençlerimiz hazırladıkları projelerle başta Teknofest olmak üzere çeşitli teknoloji ve inovasyon programlarına da katılma fırsatı elde edecekler. Bu atölye sayesinde geleceğin mucitleri yetişecek. Buralarda hem eğitici hem de motive edici bir ortam sağlanarak, gençlerin yaratıcılıklarını geliştirmelerine olanak tanınacaktır. Bu atölyede gerçekleştirilecek projeler, sadece yerel düzeyde değil ulusal ve uluslararası platformlarda da tanıtılacak ve desteklenecektir” dedi.

Başer’den Denizli’de Çığır Açacak Pro (4)

MHP İl Başkanı Türkeş’in Ölüm Yıldönümünde Mesaj Yayınladı MHP İl Başkanı Türkeş’in Ölüm Yıldönümünde Mesaj Yayınladı

GENÇLERİN POTANSİYELİ ORTAYA ÇIKACAK

Başer, Genç Mucitler Atölyesi’nin bir diğer amacının ise; gençleri bilim ve teknolojiye teşvik etmek ve onların yenilik yapabilme kabiliyetini arttırarak rekabet gücünü yüksek seviyeye taşımak olduğunu söyledi. Ayrıca bu projeyle gençler için mümkün olan en iyi öğrenme koşullarının oluşturulacağını ifade eden Başer, gençlerin potansiyellerini tam anlamıyla kullanmalarına yardımcı olacak bir proje olacağını dile getirdi.

Ekrem Başer Dekupe