Tarihi Konferanslarının Sonuncusu Gerçekleştirdi Tarihi Konferanslarının Sonuncusu Gerçekleştirdi

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Denizli halkına Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde verdikleri destek için teşekkür etti. Karaca yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi;

Hemşehrilerim,13. Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu'na verdiği desteği arttırarak göstermiştir. Sandığa gidip, demokrasiden yana iradesini gösteren tüm hemşehrilerimize yürekten teşekkür ediyorum. Devletin tüm olanaklarını hoyratça harcayıp kara propaganda ile korku iklimi yaratanlara, kuru ekmeği vatandaşa layık görenlere, gençlerin hayallerini, umutlarını koltuklarının altına gömmeye çalışanlara, kadınları birey olarak değil, eşya olarak görenlerle kirli ittifaklar yapanlara, toplumsal barışı yok edip kardeşi kardeşe, komşuyu komşuya, ana- babayı evlatları ile ayrıştıran iftira çamuruna rağmen sandıklara geldiniz ve iradenizin değişimden yana olduğunu cesurca tüm ülkeye gösterdiniz. Yüreğindeki umudu umudumuza ortak ederek birlikte yol yürüdüğümüz tüm kadınlara, gençlere, örgütümüzün fedakar temsilcilerine, sandıklarda avukat, müşahit, kurul üyesi olarak görev yapan tüm yoldaşlarımıza, sokakları arşınlayan, seçim çalışmasına katılan tüm partililerimize ve gönüllülere gösterdikleri büyük özveri için teşekkür ediyorum. Kimse unutmasın! Biz cesaretimizi, gücümüzü, mücadele kararlılığımızı bir çift mavi gözden alıyoruz. Bir çift mavi gözün ışığında kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz.”

“DENİZLİ’NİN KAZANINI MİLLET İTTİFAKI VE KILIÇDAROĞLU OLDU”

“Denizli’de Cumhuriyet Halk Partisi 14 Mayıs seçimlerinde büyük bir başarı elde etmiştir. 2018 seçimlerinde sekiz olan milletvekilinden üç milletvekili çıkarmıştık. Bu seçimde Denizli milletvekili sayısı 7 ye düşmüş olmasına rağmen milletvekili sayımızı koruduk, tek olan sayımızı 3’e çıkardık. Yüzde 32,1’lik oranla 2018 seçimlerinde 192 bin olan oyumuzu, bu kez 228 bine çıkardık” 

DENİZLİ’NİN GALİBİ KILIÇDAROĞLU

“Denizli’mizi TBMM’de 3 CHP milletvekili olarak hemşehrilerimizin takdiriyle temsil edeceğiz. Millet İttifakı 4-3 yarışı galip bitirmiştir. Bu başarıyla aslında Denizli ve Denizli halkı kazanmıştır. Cumhurbaşkanlığı seçiminde ilk turda Millet İttifakı Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 48.36’lık oranla geçerli oyların 344 bin 507’sini alarak Denizli’de ilk sıraya yerleşmiştir. İkinci turda Cumhur İttifakı Adayı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 47.01’lik oranla 326 bin 35 oy, Millet İttifakı Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu ise yüzde 52.99 oran ile 367 bin 447 oy almıştır.”

10 İLÇEDE KILIÇDAROĞLU ÖNDE!

 “Açıklanan resmi olmayan sonuçlara göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, Acıpayam, Babadağ, Baklan, Beyağaç, Çameli, Çivril, Kale, Serinhisar ve Tavas olmak üzere 9 ilçede seçimi önde tamamlarken; Kılıçdaroğlu ise merkez ilçeler Merkezefendi ve Pamukkale'nin yanı sıra Bekilli, Bozkurt, Buldan, Çal, Çardak, Güney, Honaz ve Sarayköy ilçeleri olmak üzere 10 merkezde yarışı önde bitirmiştir. Bu da başta CHP olmak üzere Millet İttifakı bileşenlerinin ve bizi destekleyen hemşehrilerimizin başarısıdır.”

MİLLET İTTİFAKI, CUMHUR İTTİFAKI’NA YÜZDE 5 VE 32 BİN OY FARK ATTI

“Denizli’mizde; Cumhur İttifakı 28 Mayıs’ta da ilk turdaki gibi ikinci sıraya gerilemiştir. AKP’nin oyları geçen seçime göre 40 bine yakın azalmış, milletvekili sayısı 4’ten 3’e düşmüştür. BBP ve MHP’nin oyları da yine ilk tura göre azalmıştır”

“BU SEÇİMDEKİ BAŞARIMIZYEREL SEÇİMDEKİ BAŞARIMIZIN HABERCİSİ”

“Tüm bu yaşananlar ve Denizli sonuçları, 9 ay sonra yapılacak yerel seçimler için bir göstergedir. Denizli’de şu anda 5 olan CHP’li belediye başkanlığı sayımızı 20’ye çıkaracağız. 19 ilçe ve Büyükşehir Belediyesi’ni biz kazanacağız. Alınan bu sonuç bunun şimdiden habercisi olmuştur. Yerelde belediyelerimizin başarısı ortadadır. Hiç merak etmeyin, sosyal belediyeciliğimizle yaşanabilir bir Denizli için şimdiden hedefimiz belli: 20’de 20… Birlikte başaracağız…”