Denizli’nin ilçelerinde ve köylerinde iftar buluşmalarından mahalle toplantılarına aralıksız saha çalışmalarını sürdüren, çiftçiden emekliye, sanayiciden memura toplumun farklı kesimleriyle buluşan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Millet İttifakıyla halkın iktidarında Türkiye’nin ve milletin yüzünün güleceğini söyledi.

“İLKELERLE STRATEJİLERLE ÇÖZÜMLERLE GELİYORUZ”

Türkiye’nin işsizlik, yüksek enflasyon ve açlık sınırının altında zorunlu bir yaşam üçgenine sıkıştırıldığını ifade eden Karaca, “ Biz bu derin yoksulluktan, AKP’nin yarattığı yıkım ve ekonomik buhrandan vatandaşlarımızı çıkarmak için üretim odaklı bir strateji ve liyakatlı ekonomi kadrolarıyla tüm Türkiye’nin zenginleşmesi, işsizliğin sona ermesi, istihdamın artması ve istikrarlı büyümenin sağlanması için ilkeli planlarımızla ve millet için reçeteyle geliyoruz. Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’nin 10 yılda zenginliğe nasıl kavuşacağını, kaynakların nasıl adaletle dağıtılacağını anlattığı 6 temel ilkeyle bu çürümüş düzene son vereceğiz” dedi.

“REÇETE NET”

Türkiye genelinde büyük bir üretim hareketi başlatacaklarını ifade eden Karaca, “Türkiye’yi kapsayacak, 9 Özel Ekonomi Bölgesi, 17 tarım ve hayvancılık merkezi ve 50 üretim üssü kuracağız.İktidarımızın ilk üç ayında gerekli yasal düzenlemeleri yaparak hemen temelleri atacağız.Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı gibi bu ekonomi bölgeleri, 6 temel prensiple çalışacak.Maliyet; toplam maliyet liderliğiyle Türkiye, bir ucuz iş gücü pazarı asla olmayacak. Belirli alanlara odaklanarak uzmanlaşacağız. Pazarda ayrışan ürünler üreterek farklılaşacağız. İnovasyon; yani yenilikçilik ilkesiyle hareket edeceğiz.  Bölgelerde güçlü, güvenli ve ulaşılabilir sermaye altyapısı hazır olacak. Hukuk; yani hukuki güvenceyle hak ve hukuk ülkesine döneceğiz” dedi.

CHP’li Arpacı:  Afete Uğrayan Çiftçilere Destek Verilmeli CHP’li Arpacı: Afete Uğrayan Çiftçilere Destek Verilmeli

Editör: Özkan Tokmak