CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca; ‘Gençliğin Yüzleri’ programı çerçevesinde Denizlili gençlerle bir araya geldi. CHP’nin gençlik projelerini anlatan Karaca, gençlerden gelen sorulara verdiği cevaplarla tam not oldu. Gençlerden çocukluk hayallerinden vazgeçmemelerini, mülakat değil liyakatle ülkenin yönetilmesi için Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı için karar vermelerini, 28 Mayıs’ta sandığa gitmelerini istedi.

gencler2

“GENÇLİĞİN CEZALANDIRILMADIĞI YAŞANABİLİR BİR ÜLKE MÜMKÜN”

Kemal Kılıçdaroğlu’nu 13. Cumhurbaşkanı olarak Çankaya Köşkü’ne uğurlayacaklarını ifade eden Karaca,  Türkiye’de gençlerin arzu ettiği yaşama kavuşacağını ifade etti. Karaca, “Hak ve özgürlüklerin ayaklar altına alınmadığı, genç işsizliğinin kalıcı çözüme kavuştuğu, çalışan ve başarılı olanın cezalandırılmadığı, ataması yapılmayan milyonların hak ettiğine kavuştuğu, eğitimde fırsat eşitsizliğinin ortadan kalktığı, başka bir ülkeye gitmek zorunda kalma mecburiyetinden tüm gençlerin kurtulduğu bir Türkiye inşa edeceğiz” dedi.

Meclis Tarihinde Bir İlk;  Meclisi Üç Kadın Vekil Yönetti Meclis Tarihinde Bir İlk; Meclisi Üç Kadın Vekil Yönetti

g3

KARACA “İLK 6 AYDA NELER YAPILACAK?” SIRALADI

1- Gençlerin ilk cep telefonu ve oyun konsolu alımlarında ÖTV sıfırlanacak, ilk internet aboneliklerinden vergi alınmayacak ve indirimli paketlere ulaşmaları sağlanacak.

2- KYK Öğrenin Kredisi borçları sıfır faizle yapılandırılacak. Faizsiz ve taksitli geri ödeme süreci işe başladıktan sonra uygulamaya konulacak.

3- Üniversiteye kayıt yaptıran 18 yaş üstü her gence kültür sanat etkinliklerinde kullanılabilecek 1000 TL bakiyeli kart ya da mobil uygulama tanımlanacak. Bu kart ya da mobil uygulama finansal teknoloji ürünü olacak.

4- Aile Destekleri Sigortası'ndan yararlanan ailelerin çocuklarına, kamuya personel alımında pozitif ayrımcılık yapılacak. Mülakat kaldırılacak, zorunlu hallerde kamera kaydıyla mülakat olacak, torpile kökten son verilecek. Yerel yönetimler de dahil, kamuda ilana çıkılan her pozisyon için şeffaf kurallarla işe alım yapılacak.

5- Gençlerden yani sizden pasaport çıkartma işlemi ya da yurt dışına çıkış harcı alınmayacak.

6- Gençlerin alacağı ilk sıfır otomobilde ÖTV sıfırlanacak. Sıfır ÖTV!