CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca,  Pamukkale İlçesinin Irlıganlı Mahallesinde esnafları, ardından pazar yerinde üretici ve tüketicileri dinledi. Vatandaşlarla sohbet eden ve projelerinden bahseden Karaca, iktidara sert sözlerle yüklendi ve,  “Kadın katillerini TBMM’ye sokan, koltuklarına yapışan saraylılar toplumu ayrıştırma hesapları yapadursun, bizler ülke menfaatleri için çalışmaya, krizleri sonlandırmak için politika geliştirmeye, AKP’lilerin inemediği sahada milletimizle kucaklaşmaya devam edeceğiz. Hiç kimse endişe etmesin, seçime 3 gün kala AKP’nin korkutma, yılgınlığa sevk etme, boş vaatlerle kandırma yalanlarına kapılmasın. Bizler gülümseyerek, sevginin gücüyle, doğrunun çizgisinde mücadelemizden bir milim sapmadan buradayız. Yerimiz milletimizin şefkatli kolları, yurdumuz yüce gönüllü insanların Anadolu’su…” ifadelerini kullandı.

kadinlar3

“KEMAL KILÇDAROĞLU’NU ÇANKAYA’YA BİZ KADINLAR UĞURLAYALIM”

Karaca Kemal Kılıçdaroğu’nuN Cumhurbaşkanı seçilmesi durumunda ilk 6 ayda neler yapacaklarını şu sözlerle açıkladı;  “Tüm kadınları sandığa davet ediyorum. Kadını eşya gibi, sahiplenilecek eşya gibi gören bu fütursuz zihniyete bütün kadınların sandıkta gereken cevabı vermesini diliyorum. Nüfusun yarısını biz kadınlar oluşturuyoruz. Bu ülkeye özgürlükleri, demokrasiyi, adaleti sizlerle birlikte getirebiliriz. 28 Mayıs’ta sandığa gelin kadını sahiplenilecek eşya gören zihniyeti TBMM’ye taşıyanlara gereken cevabı sandıkta verelim. Sayın Kemal Kılçdaroğlu’nu Çankaya’ya biz kadınlar uğurlayalım”

KEMAL KILIÇDAROĞLU CUMHURBAŞKANI OLDUĞUNDA KADINLAR İÇİN İLK 6 AYDA NELER YAPACAK?

1-Kadına yönelik şiddetle mücadelemiz hemen başlayacak. İstanbul Sözleşmesi’ni ilk bir hafta içerisinde yeniden yürürlüğe koyacağız.

2- Ev kadınlarının sosyal güvence meselesini ilk altı ayda çözeceğim. 1971 yılından bu yana Türkiye’nin taahhüt ettiği ama yasalaştıramadığı Aile Destekleri Sigortası’nın yasalaştırılmasını sağlayacağım. İlk altı ayda ev kadınlığını, kanuni iş tanımına dahil edeceğiz. Çalışmayan kadınların sosyal haklarını güvence altına alacağız. Hane geliri asgari ücretin altında olan aileler için Aile Destekleri Sigortası’ndan mali destek sağlanacak. Önce hanedeki kadın adına bankada bir hesap açılacak, sonra da para o kadının banka hesabına yatmaya devam edecek.

Yasin Öztürk Seçimi Değerlendirdi: “En Başta Kendimizden Başlamak Lazım” Yasin Öztürk Seçimi Değerlendirdi: “En Başta Kendimizden Başlamak Lazım”

3- Kadın istihdamını arttırmaya yönelik adımları atacağım. KOBİ’lerin yarı zamanlı kadın istihdamını arttırmak için sloganımız, ‘Ev kadınlarına iş, eve aş olacak’. Ev kadınlarını yarı veya tam zamanlı işe alan KOBİ’lerin vereceği maaş, ödeyeceği vergide, devlet Aile Destekleri Sigortası kapsamında destek verecek.

4- Eşinden boşanan kadınlar için ilk altı ayda Yeni Başlangıçlar Fonu oluşturacağım.

5- Doğum izni kanununu ilk altı ayda değiştireceğim. Doğum iznine ayrılmış ve kanuni süre içinde işine dönememiş veya işinden ayrılmak zorunda kalmış kadınların ileri yıllarda yeniden iş hayatına dönmeleri halinde, istihdam eden kurum ve kuruluşlara yönelik özel vergi teşvikini getireceğim.

6- Güçlü bir kadın sağlığı projesini hemen başlatacağım. Kadın sağlığı programı sayesinde kadınların sağlık, bakım ve hijyen konusundaki en büyük güvencesi devlet olacak.