Seçim çalışmalarına devam eden Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, kamudaki mülakat devrinin sona ereceğini söyledi. Gençlerin geleceğiyle oynandığını kaydeden Karaca, “ Esnaftan işçiye kentliden köylüye herkesi dinliyoruz. Potansiyel genç nüfusu göz göre göre işsizliğe terkedilen, ataması yapılmayan milyonlarca meslek grubu yaratılan ülkemizde, vatandaşlarımız kendi hayatlarının zorluklarını bir yana bırakıp çocuklarının gelecek kaygısını yaşıyor. Çocuklarımızın hayatlarını çalanlardan alacaklıyız diyen vatandaşların umudu, Kemal Kılıçdaroğlu olmuş.” dedi.  Karaca, “AK Parti’nin yarattığı bu adaletsiz düzen ve haksızlıkları sona erdireceğiz” diye konuştu.

umudumuzkemal

Karaca şu ifadeleri kullandı; “KPSS’den 76 alan kızının mülakata dahi alınmadığını, aynı sınavdan 49 puan alan bir başkasının ise sırf kendilerinden diye partililerce torpille alındığını iddia eden bir esnaf “Benim AKP’ye oy vermem için beni ikna etmen lazım. İkna edebilir misin?” diye sormak gerek diyerek iktidar partisi mensuplarının buna verecek cevabı olmadığını söyledi. Millet İttifakı iktidarında liyakata dayalı bir sisteme geçileceğini, hak edenin emeğinin karşılığını alacağını söyleyen Gülizar Biçer Karaca; “Biz diyoruz ki; sizin çocuklarınız hak ettiği yerde olsun.” sözleriyle gençlerden ve ailelerinden destekle bu çürümüş sistemi değiştireceklerini, fırsat eşitliği sağlayacaklarını anlattı:

akcocuklardegilaccocuklar

“SANA SÖZ GENÇ ARKADAŞIM: MÜLAKAT ADALETSİZLİĞİ DEVRİ BİTECEK LİYAKAT GELECEK”

Tüm Yurtta Oy Verme İşlemi Sona Erdi! Tüm Yurtta Oy Verme İşlemi Sona Erdi!

“Millet İttifakı iktidarımızda; Kamu görevine alınmada her aşamada liyakat ve eşitlik ilkelerini hâkim kılacak, şeffaflığı sağlayacağız. Mülakat uygulamalarına son verecek, yazılı sınavda en yüksek puan alandan başlamak üzere personel alımı yapılmasını sağlayacak, işin niteliği gereği sözlü mülakat yapılmasının zorunlu olduğu istisnai halleri kanunla düzenleyecek, sözlü sınavlarda adaylara yöneltilecek soruların kura usulüyle belirlenmesini, sözlü sınav ve mülakatların kayda alınmasını temin edeceğiz. KPSS sınavlarının sayısını artıracak ve sınavlardan ücret almayacağız. Merkez Bankası, TÜİK ve Düzenleyici ve Denetleyici Kurumlara atanacak Başkanların atanmadan önce Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kamuoyuna açık bir oturumda dinlenilmesini sağlayacağız. Düzenleyici ve denetleyici kurumların ve kamu bankalarının üst yönetimine yapılacak atamalarda eğitim, sektör tecrübesi gibi kriterleri sıkılaştıracak ve titizlikle uygulanmasını sağlayacağız. Kamuda kariyer sistemine dayalı çağdaş bir insan kaynakları yönetimine geçecek, her kurumun nitelikli “meslek elemanı” ihtiyacını kendi içinden karşılaması ilkesini getirecek, meslek memurluklarına atanmada kurumlar arası nakil işlemi uygulamalarına son vereceğiz. Kamu hizmetinde yükselmede objektif kriterlere dayanan ehliyet, liyakat, performans ve kıdem dışında bir ölçüt kabul etmeyecek, fırsat eşitliğini mutlak surette sağlayacağız”